Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Archeologové začnou s průzkumem lokality Vojtova v Brně, budou zde byty

Brno - Archeologové v polovině března začnou s průzkumem lokality Vojtova v Brně, kde v budoucnu vyrostou bytové domy. Na místě se očekávají pravěké nálezy i část brněnského hřbitova, řekl ČTK David Merta z brněnské Archaie. Archeologický průzkum podpořili tento týden brněnští radní. Prostor zatím slouží jako parkoviště v době zápasů hokejové Komety. Strážníci varují, že nyní hrozí dopravní kolaps.

Při každé významnější události strážníci parkoviště otevírají a navedou na něj až 400 automobilů. "V každém autě jezdí na hokej v průměru dva až tři lidé. Změna se tedy dotkne při každém utkání asi tisícovky návštěvníků. Pro vozidla nebude v celém širším okolí haly dostatek parkovacích míst. Nemůžeme proto doporučit nic jiného než přijet hromadnou dopravou," uvedl ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal.

Strážníci také upozorňují, že není možné tolerovat neoprávněná stání ve vnitroblocích a na travnatých plochách. Nevhodně odstavená auta komplikují život lidem, kteří u arény bydlí.

Archeologové na místě očekávají nálezy z období pravěku i středověku. Na místě měli patrně Keltové opevněný dvorec. V 11. a 12. století místo fungovalo jako hospodářské zázemí brněnského středověkého hradu. V roce 1866 nebo 1870 byl do prostoru dnešního staveniště rozšířen starobrněnský hřbitov, který byl zrušen v roce 1883.

Město na místě plánuje dům se 73 startovacími byty a dům s pečovatelskou službou se 43 byty. V něm budou i veřejné prostory, součástí projektu je také park. Město počítá s investicí 280 milionů korun.

V obdélníkovém prostoru o velikosti 16.000 metrů čtverečních nikdy nebyly stavby trvalého charakteru, naposledy zde působila firma s kamionovou dopravou, která však lokalitu zahlcovala nákladními auty. V okolí jsou obytné domy, stadion Moravské Slavie a také bývalé garáže dopravního podniku Grmelova. Novou podobu bude mít místo patrně až v roce 2019.
Autor: ČTK, 03.03.17 11:45
Návštěvnost: 1472 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.