Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Písek postaví nový bazén za 250 mil. Kč, hotov má být v roce 2019

Písek - Stavbu nového plaveckého bazénu za 250 milionů korun schválili dnes písečtí zastupitelé. Bude to největší městská investice za poslední léta. Bazén, který navrhl pražský ateliér Projektil Architekti, by se měl veřejnosti otevřít v červnu 2019. ČTK to dnes řekl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09). Zastupitelé o tom rozhodli těsnou většinou 14 hlasů ze sedmadvaceti. Město letos investuje i do nové knihovny a úpravny vody.

Bazén vznikne v lokalitě pod lesnickou školou. Bude mít vnitřní část, venkovní areál i wellness včetně slané vody. Stavební povolení chce mít město letos v květnu, v říjnu by se mělo začít stavět.

"Současný bazén dosluhuje a potřebuje základní rekonstrukci. Máme i usnesení referenda, naplňujeme to, co si Písečáci v roce 2013 přáli, postavit nový bazén. A všichni si zaslouží mít důstojný a kvalitní bazén odpovídající královskému městu, které má 30.000 obyvatel," řekl Knot.

Zastupitelstvo již v dubnu 2014 rozhodlo, že bazén bude stát nejvýš 200 milionů korun. Nově k němu přibude venkovní část a wellness, zastupitelé teď určili jako strop cenu 250 milionů korun.

Opozici vadí, že bazén nebude na stejném místě jako všesportovní hala, v osmihektarovém areálu bývalých Žižkových kasáren. "Písek se nezhroutí, jenom jsme přišli o mimořádnou příležitost postavit spojenou stavbu haly a bazénu, která by měla jednoznačně nadregionální význam. Takhle postavíme něco, co bude místní. A koalice chce stavbu za 250 milionů, která je zatím naceňována na 300 milionů, což je zásadní rozdíl. Její vítězství je tak možná jen Pyrrhovým vítězstvím," řekl ČTK zastupitel a bývalý starosta Písku Ondřej Veselý (ČSSD).

Za cenu 303 milionů korun vyprojektovali bazén architekti. Podle Knota se cena dostane pod 250 milionů. "Když soutěžíme investiční akce, daří se nám je soutěžit o 30 procent méně, než je rozpočtovaná cena," řekl Knot.

Město má podle něj na účtech asi 530 milionů korun. Chce je dát na několik staveb, jako jsou nová knihovna, úpravna vody a bazén. Knot navrhuje, aby si město kvůli bazénu vzalo investiční úvěr. "Banky jsou nám schopny nabídnout peníze za 0,3 procenta, což jsou de facto peníze zadarmo. Je výhodné vzít si ho a nechat si volné finanční prostředky na kofinancování třeba dotačních akcí," řekl Knot.

Starý bazén v lokalitě pod hradbami z roku 1983 letos čekají opravy za šest milionů korun. Provozní ztráta současného bazénu je 11 milionů korun, jeho kapacita bývá pro velký zájem pravidelně naplněna.
Zdroj: Václav Koblenc
Vložil: ČTK, 02.03.17 16:15
Návštěvnost: 1167 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.