Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Zámek v Nových Syrovicích bude mít novou střechu

foto: Eva Koutná
Nové Syrovice (Třebíčsko) - Zámek v Nových Syrovicích na Třebíčsku bude mít novou střechu, do nynější zatéká. Její výměna je součástí celkové obnovy tohoto památkově chráněného objektu, již provádí Kraj Vysočina. Zámek využívá jeho ústav sociální péče se 70 klienty, kvůli opravám byli přechodně přestěhováni do Želetavy. Rekonstrukce zámku celkem za 40 milionů korun skončí v roce 2018. V tiskové zprávě o tom informoval náměstek hejtmana Josef Pavlík (ANO).


Zámek v klasicistním stylu sloužil po roce 1945 jako kasárna. Pro sociální služby je využíván od šedesátých let. Práce na výměně zámecké střechy pokryté bobrovkou začnou letos. Stejnou krytinu bude mít podle požadavků památkářů střecha i po opravě. Vyměněny budou rovněž špatné krovy.

Zámek dostane novou fasádu, okna i podlahy, staticky budou zajištěna klenutí chodeb. Dělníci také vymění oba dosluhující výtahy v budově. Minulý rok tam už instalovali nové rozvody elektřiny a venku vyměnili kanalizaci. Na dvůr zámku, který byl dřív spravován různými materiály, byla položena žulová dlažba.

Sociální ústavy kraje sídlí ve více historických budovách. Po transformaci dvou sociálních ústavů, jejichž obyvatelé se nastěhovali do rodinných domků, se v minulých letech uvolnily zámky v Jinošově na Třebíčsku a v Těchobuzi na Pelhřimovsku.

Zámek v Jinošově, kde se v roce 2008 zřítila část stropu, už kraj prodal. Areál v Těchobuzi přechodně slouží jako sklady a do jara by mělo být rozhodnuto, jak s ním kraj naloží dál. Žádný další objekt se podle mluvčí kraje Jitky Svatošové kraj aktuálně opouštět nechystá.
Autor: ČTK, 24.02.17 12:00
Návštěvnost: 1000 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.