Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Litoměřice chtějí pokračovat v opravách bývalého pivovaru

Vizualizace: CityWork
Litoměřice - Litoměřická radnice chce pokračovat v rekonstrukci areálu bývalého pivovaru. Město nyní požádá o dotaci na opravu jedné z budov. Hledat bude provozovatele, který by zajistil chod minipivovaru. ČTK to dnes řekla mluvčí města Eva Břeňová.


Loni město dalo opravit střechu jednoho z objektů. "Nyní zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci na revitalizaci části budovy stojící na levé straně areálu, směrem k Lidické ulici," upřesnila mluvčí.

Radnice žádá o 20 milionů korun a stejnou částku je připravena investovat z vlastního. "Chceme tuto část zrekonstruovat a následně v rámci výběrového řízení nalézt provozovatele, který by zde za předpokladu instalace vlastní technologie zahájil výrobu piva s maximálním výstavem do 20.000 hektolitrů ročně," řekl starosta Ladislav Chlupáč (ODS).

Korunní pivovar v Litoměřicích ukončil výrobu piva v roce 2002. Vedení města se obávalo, aby v historickém centru nevznikla třeba tržnice, proto větší část areálu Litoměřice odkoupily. Na místě bývalé lahvárny vznikl park a parkoviště. Teď chce radnice postupně oživit samotný výrobní areál.

Jeden z objektů by mohl podle zpracovaného projektu sloužit jako herna pro děti nebo ubytování. Naproti pivovaru se nachází gotický hrad, který slouží jako multifunkční centrum s kongresovým sálem.

Minipivovar ve městě provozuje od konce roku 2015 biskupství. V Litoměřicích, které se řadí hlavně k vinařským městům, je také minipivovar Labuť.
Zdroj: Radka Fialová
Vložil: ČTK, 21.02.17 16:25
Návštěvnost: 1155 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.