Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mnichovo Hradiště opraví budovu radnice

foto, ŠJů, Wikimedia Commons
Mnichovo Hradiště - Mnichovo Hradiště chce letos začít s opravou budovy radnice. Náklady se budou pohybovat kolem osmi milionů korun. Město chce práce rozdělit do dvou etap, z nichž jednu dokončí ještě letos. V rámci první etapy nechá město zrestaurovat původní fasádu severního a jižního průčelí. Oprava má začít v dubnu, řekla ČTK projektová manažerka mnichovohradišťské radnice Martina Kulíková.


K účasti na projektu byli přizváni restaurátoři, kteří v minulých měsících společně s památkáři zmapovali veškerá poškození na fasádě a výzdobě radnice. V rámci oprav bude odstraněna vrstva starých nátěrů, budou vyčištěny sochy a opraveny trhliny na sgrafitech či sochách.

Na první etapu rekonstrukce radnice má město z letošního rozpočtu vyčleněno 3,5 milionu korun. Vedení doufá, že se podaří získat dotaci od ministerstva kultury. Hotovo má být v říjnu.

Mnichovo Hradiště letos nechá opravit i historický vstup do radnice, kterým procházejí lidé do divadla nebo do obřadní síně. Město chce vstupu vrátit slavnostní a reprezentativní ráz. Vestibul bude vymalován na bílo, budou vyměněny dveře, nové budou z masivního dubu se skleněnými tabulemi, které do vestibulu přivedou osvětlení. Horní část dveří bude nově zakončena obloukem. Na stěnách má vzniknout časová osa zachycující významné události spojené s městem i jeho obyvateli, jejíž autorkou bude architektka Zuzana Koňasová.

Ve vestibulu bude ještě před začátkem prací proveden průzkum, jestli strop neukrývá zakrytou a zapomenutou malbu. Město počítá s náklady na opravu vestibulu ve výši 1,5 milionu korun.

Příští rok chce vedení města opravit východní průčelí a věž radnice. To by mělo stát zhruba tři miliony korun. Tato akce ale ještě není jistá. "Bude samozřejmě záležet na tom, zda peníze budou odsouhlaseny zastupitelstvem v rozpočtu na další rok," řekla Kulíková.

Mnichovohradišťská radnice je postavena ve stylu novoresance, vznikla koncem 19. století. Tvoří jednu z dominant města, a to i díky svému netypickému umístění do středu centrálního náměstí. Mnichovo Hradiště má zhruba 8500 obyvatel. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši 187 milionů korun.
Autor: ČTK, 20.02.17 08:00
Návštěvnost: 927 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.