Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Památník Hodonín u Kunštátu by mohl být pod Muzeem romské kultury

foto: Národní pedagogické muzeum

Praha - Památník romského holokaustu v Hodoníně u Kunštátu by mohl být převeden pod Muzeum romské kultury v Brně. Tento záměr dnes schválila Rada vlády pro záležitosti romské menšiny, informoval ČTK Jiří Souček z tiskového oddělení vlády. Památník, který by se měl pro veřejnost otevřít v létě, nyní spravuje Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze.


Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD) přislíbil, že návrh na převod tohoto památníku a jeho začlenění pod Muzeum romské kultury připraví do konce května. Bude na tom spolupracovat s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD).

Památník na Blanensku připomíná tamní sběrný tábor pro moravské Romy za druhé světové války, internační středisko pro odsun Němců i tábor nucených prací z 50. let 20. století. Stavební práce byly dokončeny loni v létě. Nyní se připravuje stálá expozice.

Tábor v Hodoníně u Kunštátu se může po dokončení stát vzorovým pracovištěm pro vzdělávání učitelů, žáků a studentů o dějinách 20. století, uvedlo ministerstvo školství. Kopíroval totiž československé dějiny. Ministryně školství Valachová v lednu uvedla, že by tento objekt mohl patřit mezi vybraná místa spjatá s českou historií, na jejichž návštěvu by školy mohly získat dotace z nového programu zřízeného pro tyto účely.
Autor: ČTK, 18.02.17 13:10
Návštěvnost: 1065 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.