Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Památkáři letos plánují obnovu zámečku Belveder ve Valticích

zdroj: Koutne1, Wikimedia Commons

Valtice - Památkáři letos plánují obnovu zámečku Belveder ve Valticích na Břeclavsku. Rekonstrukce vyjde na 15 milionů korun. Bude v něm expozice vzácných čínských hedvábných tapet z pozůstalosti francouzské královny Marie Antoinetty, řekl dnes ČTK valtický kastelán Richard Svoboda.


Marie Antoinetta byla dcerou habsburské císařovny Marie Terezie. Ve čtrnácti letech byla poslána na francouzský královský dvůr, aby tam spojila svůj život se životem budoucího krále Ludvíka XVI. Její život skončil za francouzské revoluce v roce 1793 pod gilotinou.

Čínské hedvábné tapety z její pozůstalosti přivezl Jan I. z Lichtenštejna. Původně byly na zámku v Lednici a nyní se postupně restaurují. Tři jsou už opravené za jeden milion korun, další tři zbývá restaurovat.

Vystaveny budou na podzim v loveckém zámečku Belveder. "Lidé se do něj podívají poprvé od druhé světové války," uvedl Svoboda. Empírová stavba z roku 1802 od architekta Josefa Hardmutha stojí na severním okraji Valtic. Původně šlo o bažantnici.

Belveder patří k památkově chráněným stavbám lednicko-valtického areálu, který je od roku 1997 zapsán na seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.
Autor: ČTK, 14.02.17 14:00
Návštěvnost: 1210 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.