Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Ještěd f kleci 17 - hodnocení poroty
za zimní semestr 2016/2017
Při obecném zhodnocení všech výstupů se shodujeme na dobré kvalitě školních projektů Fakulty umění a architektury v Liberci. Určité nenaplněné očekávání pro nás představují projekty ateliéru environmentálního designu, kde bychom čekali větší míru konceptuálního uvažování a hloubky propracovanosti projektů.
Z ateliérů jsme se rozhodli vyzdvihnout formulaci zadání dvou zcela odlišných přístupů k výuce. Jednak je to „Architektonický cestopis“ ateliéru Jirkalová/Chuchlík, kde nás zaujala míra práce s různými médii i ochota pustit se do jiného formátu výuky, než je obvyklé a tento ateliér pro nás představuje příklad komplexního přístupu, jak lze o architektuře uvažovat.
Dále si ceníme provokativního zadání „Dům Jamese Bonda“ ateliéru architektů Stolína/Mičekové, které s nadsázkou podněcuje “extrémní“ přístup k navrhování a je nezatížený zaběhnutými stereotypy.
Z jednotlivých prací oceňujeme projekt „Dvouletky“ studenta Martina Holady a jeho schopnost formálně i ideově reagovat na původní kvalitní zástavbu sídliště Solidarita, a to současnými výrazovými prostředky.
Jako kvalitní teoretický koncept, který hledá a snaží se komplexně řešit podstatu prostorového a sociálního problému místa, oceňujeme projekt studentky Alice Mityskové „Oáza Rio de Janeiro“. Finální výstup pro nás představuje jasný výtvarný názor.
Komplexnost přístupu oceňujeme i u projektu Kristiána Holana „Hradby Nymburk“ ve volbě urbanistických a architektonických prostředků ke zkvalitnění veřejného prostoru zadané lokality. Vzhledem k rozsahu zpracování tohoto obtížného úkolu jsme se rozhodli tento projekt ocenit ještě hmotným dárkem.
Systematický postup a citlivý přístup k vyřešení aktuálního urbánního tématu představuje projekt Jakuba Kopeckého „Tepna Náchod“. Jasný koncepční výsledek nás přesvědčil o svých kvalitách.
Ladislav Kuba
Pavla Melková
Šárka Svobodová
Martin Tůma
Zdroj: x-fatul
Vložil: Tisková zpráva, 13.02.17 09:20
Návštěvnost: 1109 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.