Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Alšova galerie získala 50 milionů korun na přestavbu dvou budov

České Budějovice - Více než 50 milionů korun získala Alšova jihočeská galerie (AJG) z unijního dotačního programu IROP na přestavbu dvou svých budov. Jde o Wortnerův dům v Českých Budějovicích, kde pořádá krátkodobé výstavy, a objekt Sparta na českobudějovickém Pražském předměstí. Od letošního září tak bude více než rok galerie vystavovat pouze v zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou. ČTK to řekl ředitel AJG Aleš Seifert.

Díky evropské dotaci galerie předělá Wortnerův dům. Vzniknou v něm nové depozitáře i nová stálá expozice, která přiblíží sochařskou sbírku AJG. "Zároveň plánujeme menší přístavbu a zlepší se komfort návštěvníků, nejen nové sociály, ale zejména bude do budovy vestavěn výtah, který umožní navštívit Wortnerův dům i handicapovaným," řekl Seifert.

Peníze z IROP získala galerie také na objekt Sparta, který je na sídlišti poblíž obchodního centra IGY. Přestavba přinese nové depozitáře a edukační centrum Ateliér. To bude otevřené odpoledne, šest dní v týdnu, nabídne kreslení, grafiku i modelování.

"Obě budovy si to zaslouží. Zavřeme je v září, v plném provozu otevřeme na jaře 2019. Od letošního září tak zůstane na rok výstavním prostorem pouze zámecká jízdárna na Hluboké,"
řekl Seifert. Pro období oprav budov chystá AJG výstavy do jiných měst, například v Třeboni. Galerii loni navštívilo téměř 60.000 lidí, asi o tisíc méně než v roce 2015. Do Wortnerova domu přišlo loni zhruba 25.000 lidí.

Na hlavní výstavě sezony představí letos AJG v zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou díla Victora Vasarelyho. Retrospektiva, jejíž uspořádání přijde na 1,3 milionu korun, nabídne i dosud nevystavené práce.

Alšova jihočeská galerie vznikla v roce 1953, ozdobou jejích sbírek jsou díla z gotiky a ze 60. let minulého století. Zřizuje ji Jihočeský kraj, letos jí dal příspěvek 28,4 milionu korun, o pět milionů více než loni. Další milion korun dostane AJG na rekonstrukci osvětlení stálých expozic.
Autor: ČTK, 13.02.17 07:45
Návštěvnost: 1145 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.