Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Liberecký kraj chystá stavbu parkovacího domu, městu se to nelíbí

Liberec - Liberecký kraj plánuje výstavbu parkovacího domu ve svém sousedství. Objekt za 70 milionů korun má stát na místě nynějšího parkoviště a zajistit 220 míst, což je trojnásobek současné kapacity. Parkovací dům by měl vyřešit nedostatek parkovacích míst v okolí krajského úřadu, řekl dnes ČTK náměstek hejtmana pro dopravu a investice Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Vedení Liberce se záměr kraje nelíbí, obává se zvýšení dopravy v dolním centru města.

"My rozhodně nejsme proti parkovacím domům," řekl ČTK náměstek libereckého primátora Jan Korytář. Plánovaný parkovací dům kraje podle něj ale do centra přivede víc aut. Radnice chce, aby lidé více využívali k pohybu po městě veřejnou dopravu. Plánuje proto výstavbu vlastního parkovacího domu na průtahu městem u autobusového nádraží. Objekt za 150 milionů korun by měl zajistit parkování pro 220 až 300 aut a také důstojné zázemí pro dopravce i cestující využívající autobusové nádraží.

Podle Pietera ale krajský úřad víc míst k parkování potřebuje, zároveň chce řešit neutěšený vzhled okolí svého sídla. Nevzhledné asfaltové plochy, které dnes slouží k parkování, chce zkultivovat. Víc by mělo být zeleně na úkor parkování. Auta by měla zmizet i z příjezdové komunikace U Jezu. Vedle krajského úřadu se navíc v současné době rekonstruuje bývala administrativní budova VÚTS, která bude sloužit jako Evropský dům. Rekonstrukce čeká i větší objekt bývalých dílen, kde by měl vzniknout podnikatelský inkubátor. "A z toho vychází podle norem požadavek na 354 parkovacích míst," uvedl Pieter.

Liberecký kraj sídlí v budově bývalého Státního výzkumného ústavu textilního, která letos oslavila 40 let. Jednadvacetipodlažní objekt ze skla a betonu je nejvyšší stavbou v Liberci. Postaven byl v letech 1966 až 1976 podle projektu architekta Zdeňka Plesníka. V letech 1999 až 2000 prošel rekonstrukcí za 231 milionů korun. Chystaná výstavba parkovacího domu v sousedství výškové budovy není ničím novým. V plánech byl už před 17 lety, kdy se objekt pro potřeby krajského úřadu rekonstruoval. Tehdy na něj ale nezbyly peníze.
Autor: ČTK, 11.02.17 13:55
Návštěvnost: 1305 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.