Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Z budovy technické knihovny upadly kusy fasády

Praha - Z fasády budovy Národní technické knihovny, která stojí v pražských Dejvicích, se uvolnily dva skleněné pláty. Znalci zjišťují, proč se desky uvolňují. Kontrola fasády může trvat i několik měsíců, podle mluvčího knihovny Pavla Hortiga to provoz knihovny nikterak neovlivní.

Pád pětatřicetikilových desek z kaleného, speciálně upraveného skla nikoho nezranil. Plát má vlastnosti bezpečnostního skla, které se při poškození rozbije na malinké kousky. Deska tedy nespadne celá najednou.

Budova Národní technické knihovny se pro návštěvníky otevřela v září 2009. Objekt disponuje kapacitou jeden a půl milionu knih a je největší knihovnou technické literatury v Česku. Budova se v roce 2010 stala vítězem soutěže Grand Prix architektů, získala i Cenu Klubu za starou Prahu pro nejlepší novostavbu v historickém prostředí.

Knihovna jednoduchého zaobleného tvaru s prosklenou fasádou vznikla podle návrhu studia Projektil téměř v tichosti vedle tehdejších vzrušených debat o nové budově Národní knihovny podle návrhu Jana Kaplického, který nakonec nebyl realizován. Je jednou z mála novostaveb v hlavním městě, která se líbí uživatelům i odborníkům na architekturu. Při stavbě byla použita netypická technická řešení, ve většině místností třeba není topení ani klimatizace.
Autor: ČTK, 10.02.17 15:50
Návštěvnost: 1299 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.