Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Brně-Ivanovicích chce developer vybudovat nákupní centrum

Brno - Vedle Bauhausu v Brně-Ivanovicích má v budoucnu vzniknout velké nákupní centrum nazvané Kaskády a také minipivovar. Podle dokumentu na Informačním portálu EIA by mělo být hotovo v roce 2019. Ivanovická městská část však zatím nevydala ani územní rozhodnutí, ani stavební povolení a jeden z pozemků potřebných pro stavbu dosud vlastní Brno, vyplývá z katastru nemovitostí.

Developerská výstavba se dotkne plochy více než čtyř hektarů severně od Bauhausu, jehož stavba provázela obrovská nevole místních obyvatel. Stavba navíc nedostala klasické stavební povolení, to vydal autorizovaný inspektor. Nynější stavba má být od Černohorské ulice a rodinných domů na druhé straně silnice odstíněna širokým pásem zeleně a částečně zdí.

Hlavní částí nákupního centra má být Retail Park, kde budou obchody a služby. Vedle něj bude minipivovar, jehož roční výstav má dosáhnout maximálně 20.000 hektolitrů. Jeho součástí bude restaurace pro 150 lidí s terasou pro dalších 150 lidí. K dispozici bude 328 míst pro parkování. Předpokládá se, že pivovar zaměstná 25 lidí, obchodní centrum 130.

K centru se bude přijíždět od Bauhausu, stejně tak bude možné pěšky dojít po chodníku od Černohorské ulice. Silnice a sítě budou navíc připravené pro další výstavbu severně od areálu, kde mají v budoucnu vzniknout rodinné domy a sportoviště.

Podle tvůrců dokumentu nové obchodní centrum "přispěje ke snížení deficitu nabídky obchodu a služeb v severní, převážně rezidenční části města, a umožní snížit tranzit za obchodem a službami do jeho jižních částí". V blízkosti se nachází pouze prodejna Globus, další nejbližší je až Nákupní centrum Královo Pole u Sportovní ulice. V Brně je nicméně už nyní jedna z největších nákupních ploch na jednoho obyvatele v republice.

Kdo je developerem, není z dokumentu zřejmé. Vlastníkem většiny pozemků jsou realitní společnosti M.S. Ivanovická a Moravská stavební - Invest. Druhá ze jmenovaných společností v minulých letech postavila v Brně například rezidenci Lužánky, administrativní budovu na Vídeňské u zastávky Celní či pracuje na rezidenci Panorama u přehrady. Architektonické zpracování a dokumentaci připravuje firma Urbanismus, Architektura, Design - Studio z Brna, která například před 18 lety pracovala na tvorbě nákupního centra Carrefour ve Vídeňské ulici, kde je zde Tesco.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 09.02.17 14:50
Návštěvnost: 1300 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.