Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Podobu terminálu vybere Liberec v architektonické soutěži

foto: ŠJů, Wikimedia Commons
Liberec - Liberec v architektonické soutěži vybere podobu dopravního terminálu, který by měl do roku 2019 vyrůst u autobusového nádraží. Výstavba si odhadem vyžádá 150 milionů korun, město na ni bude žádat evropskou dotaci. O vypsání soutěže rozhodla v úterý městská rada, výsledek by měl být známý v polovině března. Novinářům to dnes řekl ekonomický náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec).

"Obešleme minimálně 24 architektonických kanceláří z celé republiky. Vybírali jsme ty, které mají zkušenosti s výstavbou terminálů. Přihlásit se ale může kdokoliv další," uvedl Korytář.

Vítěz soutěže obdrží 100.000 korun a k tomu zhruba půl milionu korun za autorská práva, pokud se jeho návrh zrealizuje. "Případně můžeme vybrat dva nebo tři návrhy a potom je spojovat, pokud budou dobré myšlenky ve vícero návrzích," doplnil náměstek.

O dostavbě autobusové nádraží v Liberci se mluví roky. Areál nástupišť byl modernizován v polovině 90. let minulého století, na vybudování důstojného zázemí už ale nezbyly peníze. Cestujícím tak od té doby slouží provizorní objekt poskládaný ze stavebních buněk. Modernizace dopravního terminálu v krajském městě je jednou z priorit v oblasti dopravy v rámci Integrovaného plánu rozvoje území Liberec - Jablonec nad Nisou (IPRÚ). Městu stav autobusového nádraží dlouhodobě nevyhovuje, protože neposkytuje adekvátní služby cestujícím ani dopravcům. Odbavovací terminál s parkovacím domem pro 220 až 300 aut by měl cestujícím i dopravcům poskytnout důstojné zázemí a odpovídající infrastrukturu.

Vyrůst by měl na městském pozemku, na parkovišti pro 50 aut nad autobusovým nádražím. Architekti by měli do své studie zahrnout i okolní zástavbu, včetně autobusového nádraží. Radnice totiž zvažuje, že nádraží od soukromého vlastníka odkoupí. "To, co uvidíme v návrzích, nám může pomoci v tom, zda do koupě nádraží půjdeme," uvedl Korytář. Odkoupení nádraží by městskou pokladnu stálo řádově miliony až desítky milionů korun.
Autor: ČTK, 08.02.17 17:45
Návštěvnost: 2084 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Tak tomu rovnou rikejme soutez v krasobrusleni ... mirek vodak 09.02.17 14:19
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.