Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Brno vybralo zhotovitele dokumentací na rekonstrukce tří ulic

zdroj: www.brnonakole.cz

Brno - Brno vybralo zhotovitele projektových dokumentací na rekonstrukce tří velkých ulic v centru města, Benešovy, Štefánikovy a Veveří. Rekonstrukce budou stát stovky milionů korun, řekl ČTK primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Podle něj projektování potrvá rok a půl. V dalších letech město ulice opraví podle priorit.


Projektové dokumentace budou pro územní rozhodnutí, stavební povolení a pro provádění stavby včetně geodetického zaměření, inventarizace zeleně, geologického průzkumu a autorského dozoru. Benešovu ulici a Veveří má na starosti společnost Metroprojekt Praha, která pro oba projekty vytvoří dokumentace shodně téměř za 13,5 milionu korun. Dokumentace Štefánikovy vyjde bezmála na 11 milionů a zpracuje ji společnost Projekt 2010. "Termín samotných rekonstrukcí bude záležet na rozpočtu města Brna a zachování potřebné dopravní obslužnosti v souvislosti s dalšími dopravními stavbami ve městě," uvedl Mrázek, který je zodpovědný za investice.

Oprava Veveří má stát kolem 400 milionů korun a týká se úseku od Žerotínova náměstí po Konečného náměstí. Obnova se dotkne nejen komunikací a tramvajových tratí, ale i sítě pod povrchem, jako je kanalizace, plynové potrubí a kabeláže. U Štefánikovy ulice v úseku od Pionýrské po Kartouzskou ulici se počítá s náklady asi 300 milionů korun. Vznikne tam první městský bulvár. Uprostřed zůstanou tramvajové koleje, ale na každé straně se mají zúžit dva pruhy pro automobily do jednoho a měla by vzniknout cyklostezka. Proti tomu se ohradili místní obyvatelé, kterým vadí například úbytek parkovacích míst. Brno s nimi ještě bude jednat.

Stovky milionů bude stát rekonstrukce Benešovy ulice, rozdělená na několik etap. V té první se upraví prostor před nádražím, potom triangl, kde se otáčejí trolejbusy, dále zbytek Benešovy ulice včetně autobusového nádraží a posledním úsekem je Malinovského náměstí.

Brno v minulosti za stovky milionů opravilo ulici Milady Horákové nebo Horovu a Minskou.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 08.02.17 14:20
Návštěvnost: 1457 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.