Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hradní příkop a hradby u přerovského zámku čeká letos oprava

zdroj: www.prerov.eu

Přerov - Přerovská radnice chystá opravu hradního příkopu u místního zámku. Rekonstruovány budou i hradby, které příkop lemují. Městští radní už schválili zahájení výběrového řízení na stavební firmu, která se ještě letos pustí do práce. Úprava by měla přijít na 2,2 milionu korun. Část nákladů by mohla pokrýt dotace, informovala ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. Kromě této akce radnice plánuje také úpravu okolí evangelického kostela.


"Počítáme s opravou kamenné zdi v jihozápadní části hradebního příkopu, která je součástí opevnění vnitřního města. Hradební zdivo uzavírá dvorní část - zahrady za domy v ulici Wilsonova,"
uvedl náměstek přerovského primátora Petr Měřínský (ANO).

Stavební práce se dotknou obou stran hradební zdi. V plánu je statické zajištění hradební zdi, ale i vybourání nepůvodního cihelného a narušeného zdiva, dozdění niky a zaspárování. "Součástí akce je rovněž oprava temene hradeb a jeho obklad břidlicovými deskami," doplnila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu. Rekonstruovány budou v délce zhruba 15 metrů i hradby, výška ze strany hradního příkopu je sedm metrů, ze zahrad až devět a půl metrů. "Předpokládáme, že na tuto akci bude do konce března podána žádost o dotaci z programu regenerace městských památkových zón. Jednou z podmínek tohoto programu je doložení uzavření smlouvy o dílo," dodal náměstek Měřínský.

Kromě hradebních zdí se chce radnice pustit také do razantní úpravy lokality v blízkosti evangelického kostela, jejíž součástí je i vzácná socha Jana Amose Komenského. Navržené stavební úpravy v ulicích Čapky Drahlovského a Velké Novosady se týkají zhruba jednoho hektaru. Plány zahrnují podle mluvčí radnice především úpravu parkoviště, ale také rekonstrukci přilehlých chodníků, vybudování cyklostezky, nového veřejného osvětlení či výsadbu 50 stromů a 80 keřů. Záměr počítá i s novým a moderním městským mobiliářem. Město již schválilo zahájení projektové přípravy, za projektovou dokumentaci by měla radnice zaplatit asi milion korun.
Autor: ČTK, 05.02.17 20:40
Návštěvnost: 1055 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.