Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mrazivé počasí letošní zimy komplikuje opravy střechy na BítověBítov - Mrazivé počasí letošní zimy komplikuje opravy střechy na budově hradního paláce v Bítově na Znojemsku. Původně měly začít už v polovině ledna, na místě ale zatím stojí jen lešení a čeká se na lepší počasí, řekl dnes ČTK kastelán Jan Binder.


"Zvykli jsme si na celkem mírné zimy v minulých letech, kdy se dalo stavět i v zimních měsících. Letošní zima nás však vyvedla z omylu a znovu se připomněla," uvedl kastelán. Podle něj nebylo možné opravy dělat při teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Nyní to vypadá, že opravy začnou příští týden. "Pokud to počasí dovolí, bude rozebrán střešní plášť, zkontrolovány a výměněny napadené a poškozené částí krovu, laťování, měděné okapy a krytiny. Mokré procesy budou muset počkat až na teploty nad deset stupňů," uvedl Binder. Týká se to komínů, zděných vikýřů a říms.

Opravy částečně komplikují také netopýři, kteří v půdním prostoru hnízdí a vyvádějí mladé. V místě hnízdění by měly být práce přerušeny na období duben až srpen. "Firma vytvořila harmonogram prací tak, aby netopýrům hnízdění umožnila. Část krovu, kde pobývají, bude opravena mimo zmíněný termín a navíc bude stavebně přehrazena od ostatní části střechy, kde budou práce pokračovat," uvedl Binder.

Práce na opravě střechy by měly být ukončeny do konce roku 2017 a předány v prvním čtvrtletí roku 2018. Je to jedna z největších investicí na hradě v posledních letech. Opravy vyjdou na 18 milionů korun a mají řešit havarijní stav střech.

Hrad Bítov se tyčí nad Vranovskou přehradou. Ročně jej navštíví kolem 60.000 lidí a tento počet pravidelně mírně stoupá. Stojí v části rekreační zóny přehrady, která je méně rušná než okolí Vranova nad Dyjí.
Zdroj: Filip Vrána
Vložil: ČTK, 03.02.17 14:55
Návštěvnost: 1149 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.