Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům v Berlíně od Barkow Leibinger

V polovině minulého roku navrhla architektonická dvojice Frank Barkow a Regine Leibinger v jednom ze zadních dvorů v berlínské čtvrti Prenzlauer Berg bytový dům, který je podle nich „více pyramidu než kostkou“. Dům obložený světle hnědým režným zdivem se chová zdrženlivě, ale přesto dokáže na první pohled zaujmout. Mohou za to 10 metrů vysoké stěny svažující se od třetího nadzemního podlaží až po střešní terasu. Odbor památkové péče si přál obnovení za války zničeného domu ve vnitrobloku, ale podle dnešních norem na odstupy a osvětlení jej nešlo postavit v původním objemu. Vše se podařilo vyřešit, že od výšky 7,5 metru se začínají obvodové stěny naklánět pod úhlem 70º. Hlavní nosná konstrukce z železobetonu je obložena více než 20000 cihlami šesti různých odstínů, které dokonale splývají s okolním historickým prostředím. Pro nárožní detaily musely být cihly speciálně upravované. V líci fasády jsou osazena čtvercová hliníková okna. Dům tvoří jen dvě velkorysé bytové jednotky 200 m² (spodní dvoupodlažní se zahradou) a 250 m² (horní třípodlažní se střešní terasou).
Autor: Petr Šmídek, 15.01.17 19:00
Návštěvnost: 1592 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.