Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sokolov zbourá 18 starých dětských hřišť

foto: KČT, odbor Krušné hory Sokolov
Sokolov - Ze Sokolova postupně zmizí 18 starých dětských hřišť se zchátralými herními prvky. Město je dá odstranit s ohledem na bezpečnost dětí - atrakce na těchto hřištích neodpovídají bezpečnostním normám. Vyžití pro děti budou v budoucnu nabízet už jen desítka centrálních hřišť v jednotlivých částech města, řekl dnes novinářům starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).


"My ta hřišťátka likvidujeme právě s ohledem na to, že jako město už nemůžeme ručit za to, že herní prvky jsou bezpečné. Kdyby se tam někomu něco nemilého přihodilo, tak jako město nechceme a nemůžeme nést zodpovědnost právě za to, že se to stalo na herním prvku, který už neodpovídá bezpečnostním normám,"
řekl Picka. Zároveň chce ale město dbát na to, aby v každé části města bylo dětské hřiště v pohodlně dosažitelné vzdálenosti.

Poslední oblastí, kde takové hřiště chybí, je čtyřtisícové sídliště Vítězná. Z toho už stará zchátralá hřiště postupně zmizela, nové hřiště by zde mělo být už letos v létě. "Už jsme vypsali výběrové řízení. Hřiště bude pod kamerou a bude oploceno tak, aby ho ve večerních hodinách nemohli ničit vandalové," doplnil Picka. Na výstavbu hřiště má město připraveno 4,5 milionu korun. Nabídne vyžití na moderních atrakcích, jako jsou trampolíny zabudované do země, hrad se skluzavkou nebo vodní prvek.

Centrální dětská hřiště má město ve své správě. Zároveň ale nabízí možnost předat správu některých ze starších zachovalých hřišť například občanskému sdružení obyvatel z přilehlých domů. Hřiště si potom mohou udržovat a provozovat sami, zároveň ale nesou odpovědnost za případné úrazy.
Zdroj: Štěpánka Bartoňová
Vložil: ČTK, 01.02.17 15:55
Návštěvnost: 1175 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.