Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Poslanec Rais chce vyjednat delší platnost starým územním plánům

zdroj: www.karelrais.cz
Brno - Poslanec Karel Rais (ANO) se snaží vyjednat delší platnost starým územním plánům. Mají přestat platit 1. ledna 2021 a některá města jako Brno, Praha nebo Mladá Boleslav do té doby nestihnou vypracovat nový plán. Rais to dnes v Brně řekl novinářům. Podle něj by to přineslo problémy a zastavení výstavby. Proto navrhuje pozměňovacím návrhem ke stavebnímu zákonu výjimku a plány nechat platné do konce roku 2025. Podporu bude hledat u poslanců z Brna a okolí.


Podle Raise vznikly městům problémy a nemohou dodržet původní termín do konce roku 2020 kvůli dosavadní liknavosti krajů s vydáním nadřazené dokumentace. "Jako příklad lze uvést Brno, kde negativní roli sehrála minulá nečinnost Jihomoravského kraje," uvedl Rais. Kraj až do loňského roku neměl platné zásady územního rozvoje, protože je v roce 2012 zrušil soud a od té doby pracoval na nových. Bývalé zastupitelstvo schválilo zásady až loni v říjnu dva dny před volbami. Brno už dříve tvrdilo, že nemůže začít pracovat na novém územním plánu, když nejsou hotové krajské zásady, kterými se musí řídit. Kraj zase tvrdil, že město plán vypracovávat může. ČTK to v minulosti řekla i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), podle které práce na brněnském plánu při absenci krajských zásad umožňovala novela stavebního zákona.

Brněnský plán vznikl v roce 1994. "Podle stavebního zákona územní plán obce schválený před rokem 2007 pozbude platnosti dnem 1. ledna 2021. Nyní diskutujeme s poslanci politických stran a hnutí žijících v Brně a okolí o vyjednání kompromisního termínu výjimky v posunu platnosti územního plánu do konce roku 2025," řekl Rais. Podle něj by mohli návrh podpořit poslanci ČSSD, u lidovců si není jistý jejich postojem a jednat bude ještě s ODS. ČTK jejich vyjádření zjišťuje.

Brno začne na územním plánu teprve pracovat. Letos vypracuje vizi prostorového rozvoje města, která by měla být jedním z jejích základních podkladů. Plán by mohl být podle primátorova náměstka Martina Andera (SZ) hotový okolo roku 2022.
Autor: ČTK, 30.01.17 17:00
Návštěvnost: 977 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.