Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pod Hády má být největší park v Brně s místy pro sport i oddych

foto: Lamacentrum Hády
Brno - V areálu pod Hády v Brně možná vznikne park s plochami pro různé sportovní aktivity i odpočinek. Připravuje se soutěž na jeho podobu. Minulý týden se na tom dohodli brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) a studenti zapojení do projektu Studentské Brno. ČTK to sdělil studentský ambasador Michal Hořínek.


"Aktuální stav po sérii jednání je takový, že máme zpracovány soutěžní podmínky, které se týkají studentské a ještě přesněji architektonicko-krajinářské soutěže, ve které by studenti měli navrhnout budoucí podobu odkaliště Hády, respektive Parku Hády, který je naším záměrem,"
uvedl Hořínek. Majitelem pozemku jsou Teplárny Brno.

Soutěžní návrhy by měla vyhodnotit odborná komise na přelomu června a července. Na ně pak naváže rozhodování o financování projektu. Hořínek doufá, že krajinné úpravy by mohly začít ještě letos na podzim.

S nápadem úpravy zanedbané plochy mezi sídlišti Vinohrady a Líšeň přišel spoluzakladatel Studentského Brna Tomáš Viktořík. Rozloha plánovaného parku by měla být 21 hektarů, což je o hektar více, než má největší brněnský park Lužánky. Co konkrétně v parku vznikne, bude jasné až po zveřejnění výsledků soutěže.

Studenti s Vokřálem jednali také o opravě podchodu pod třídou Generála Píky. "Cílem projektu je zrevitalizovat současný podchod pod čtyřproudou silnicí u zastávky Bieblova a celkově zvýšit bezpečnost v tomto podchodu, a to včetně jeho bezbariérovosti," sdělila mluvčí brněnského magistrátu Kateřina Gardoňová.

Podle Gardoňové magistrát zajistí projektovou dokumentaci pro zjištění náročnosti a nákladnosti projektu. Studenti připraví případné možnosti financování z evropských dotací.
Autor: ČTK, 25.01.17 17:35
Návštěvnost: 1733 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.