Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Novoměstská nemocnice postaví nový dětský pavilon


Nové Město na Moravě - V areálu nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku vznikne po demolici staré budovy nový pavilon dětského oddělení. Současný pavilon je ve špatném technickém stavu. Předpokládaná cena vypsané veřejné zakázky, kterou schválila rada kraje, je 90 milionů korun bez DPH. Podle náměstka hejtmana Vladimíra Novotného by nový pavilon mohl začít pacientům sloužit koncem roku 2018.

Podle technického náměstka nemocnice Jiřího Drdly byl současný dětský pavilon postaven v 50. letech minulého století a je nejstarší budovou v areálu.

"Technický stav tomu odpovídá - netěsní okna, zastaralé jsou i rozvody elektřiny, vody a odpadů, nevyhovuje ani prostorové uspořádání,"
řekl dnes ČTK Drdla. Demolice a stavba nové budovy je proto podle něj lepším řešením než rekonstrukce starého pavilonu.

Stavba mezi gynekologickým a interním pavilonem by měla po veřejné soutěži začít letos na jaře. Lůžková kapacita by se podle Drdly měla zvýšit ze současných 25 na 33 lůžek v jedno- až čtyřlůžkových pokojích.

Nová budova bude méně energeticky náročná, lékaři budou pracovat s nejmodernější technikou. V pavilonu budou specializovaná oddělení. První patro bude vyhrazeno pro ambulantní provozy. Během stavby se ambulance a pacienti přesunou na jiná oddělení. Podle Novotného bude stavba nového pavilonu dětského oddělení na delší dobu jednou z posledních velkých investic v novoměstské nemocnici.

Autor: ČTK, 25.01.17 17:15
Návštěvnost: 1099 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.