Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary přenechají Císařské lázně kraji, na opravu přispějí

foto: www.karlovy-vary.cz

Karlovy Vary - Zastupitelé Karlových Varů odmítli převzít zchátralou budovu Císařských lázní od Karlovarského kraje. Na přelomu loňského a letošního roku kraj vystoupil ze zájmového sdružení, které mělo zajistit rekonstrukci národní kulturní památky. Město ale hodlá dodržet svůj slib, že na opravu přidá 100 milionů korun.

Primátor Petr Kulhánek (KOA) dnes zastupitelům řekl, že po rozpadu sdružení byly dvě možnosti, jak s Císařskými lázněmi, které kraj před lety převedl do svého majetku, naložit. Jednou bylo, aby město požádalo o opětovné převzetí budovy, další variantou bylo to, že nechá další starosti na kraji.

"V momentě, kdy jsou lázně ve vlastnictví kraje a existují dohody o spolupráci a spolufinancování, je z našeho pohledu racionálnější, pokud vlastníka měnit nebudou a nadále budou pod jurisdikcí kraje s tím, že město se bude hlásit ke svým závazkům," uvedl Kulhánek.

Nové vedení Karlovarského kraje pod vedením ANO vyškrtlo 200 milionů korun na opravu lázní z krajského rozpočtu a rozhodlo o vystoupení ze sdružení. Důvodem bylo podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) to, že není vyjasněno financování a činnost sdružení je nepřehledná. Kraj ale slíbil, že pokud to bude třeba, peníze na Císařské lázně najde.

"Karlovarský kraj je připraven dostát svému závazku z minulosti k tomuto objektu. O převzetí práv a povinností zájmového sdružení musí rozhodnout krajské zastupitelstvo na svém jednání 23. února," uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

"Pokud zastupitelé Karlovarského kraje převzetí práv a povinností zájmového sdružení schválí, tak budeme mít konečně možnost dozvědět se, čím se poslední roky zájmové sdružení, které se mělo postarat o čerpání dotací na opravu budovy, zabývalo, a jak se nakládalo s penězi, jež mělo k dispozici," uvedla hejtmanka.

Pro převzetí ohrožené budovy byla část městské opozice, ale i část koalice. Rada tak zastupitelům nepředložila jasné doporučení a rozhodnutí bylo na zastupitelích. Lázně zpět pod město chtěl například opoziční zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) nebo Zdeněk Musil (KSČM). Ale ani v jednotlivých klubech nebyly shodné názory.

Kulhánek řekl, že je hotová projektová dokumentace a je připravena na stavebním úřadě. Náklady na rekonstrukci mají být 550 milionů korun. Pokračuje přitom výběrové řízení na dodavatele. "Dohoda byla taková, že bude sedm kvalifikovaných uchazečů a těmto se předá projektová dokumentace k podání finální nabídky, aby se na jaře mohlo postupovat dál," uvedl Kulhánek.

Jak se ale k výběrovému řízení postaví kraj, zatím není jasné. Hejtmanka chce také ještě jednat o státní dotaci, která by s opravou Císařských lázní pomohla.

Dosud se předpokládalo, že na rekonstrukci přispěje 200 miliony korun kraj, 100 miliony korun město a 140 milionů korun mělo být z Integrovaného programu rozvoje území Karlovy Vary. Zhruba 100 milionů korun přislíbil stát.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 24.01.17 19:20
Návštěvnost: 928 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.