Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V brněnském Typosu má být restaurace a kancelářeBrno - V domě v Běhounské, který loni v Brně opustila Česká televize, by měla být v přízemí restaurace a kavárna a ve vyšších podlažích kanceláře. Firma Swantonfield, která dům získala v dražbě za 81 milionů korun, chce nabízet administrativní prostory, které lákají spíše mladé začínající kreativní a technologické firmy, sdělil dnes ČTK jednatel Josef Vojta.


Společnost neplánuje kompletní rekonstrukci památkově chráněného domu, ale jen nutné opravy a úpravy pro nové nájemníky. "Jde o skvělou adresu a genius loci původně bankovního paláce. To jsou předpoklady, aby zde vzniklo něco výjimečného. Zatím máme základní myšlenku, jak by to mělo vypadat," uvedl Vojta. Přestože půjde z velké části nově o kancelářský dům, je cílem nových majitelů, aby nebyl uzavřený.

Cílem je, aby lidé z firem, které do kanceláří přijdou, měli možnost potkávat se s lidmi z ostatních firem. "Nechceme suplovat klasické co-workingové projekty. Spíš budovu vnímáme jako prostor pro mladý byznys, který už potřebuje vlastní kanceláře, ale nechce přijít o možnost potkávat se," uvedl Vojta.

Kanceláře mají být od třetího patra výš. Restaurace bude v prostoru bývalé bankovní haly s okny přes dvě patra, odkud je výhled na Jakubské náměstí a Špilberk v pozadí. Ve druhém patře, které je galerií spojeno s hlavní halou, by měly být prostory pro setkávání, tedy malé zasedací místnosti, zákoutí na posezení u kávy a jedna větší konferenční místnost.

Dům byl postaven v době první republiky pro banku, Česká televize se do něj nastěhovala stejně jako do sousedního Typosu v roce 1961. Jako provizorium jí sloužilo 55 let, než se loni přestěhovala do nového studia v městské části Líšeň. Palác Typos se vydražil před Vánoci a vlastníkem je společnost Magnum Mall, která má za sebou rekonstrukci více domů v historickém centru města. Své plány zatím nepředstavila.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 17.01.17 20:20
Návštěvnost: 1936 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.