Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vláda projedná i vyrozumění ombudsmanky ohledně stavebního řádu

Anna Šabatová
Brno/Praha - Vláda na pondělím jednání projedná i vyrozumění veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové ohledně situace ve stavebnictví. Ministerstvo pro místní rozvoj je podle ní dlouhodobě nečinné v řešení problému stavebního řádu, a někdy tak nejsou plněna pravomocná a vykonatelná rozhodnutí stavebních úřadů. Žádá proto o nápravu.


Podle ombudsmanky se někdy nevykonávají rozhodnutí stavebních úřadů vydaná ve veřejném zájmu podle stavebního zákona. Jestliže stavební úřad pravomocným rozhodnutím uloží povinnost například odstranit stavbu a stavebník či vlastník ji dobrovolně nesplní, má podle řádu přistoupit stavební úřad k nucenému výkonu rozhodnutí.

Stavební úřad, respektive obec, má nařízené práce provést nebo zajistit a náklady pak může po vlastníkovi vymáhat. Jenže to se neděje. Ombudsmanka uvedla, že v ČR nejsou vyčleněny peníze na zajištění nuceného výkonu rozhodnutí a obce nemohou tyto náklady hradit ze svých rozpočtů.

Šabatová proto žádá vládu, aby ministerstvu uložila, aby vytvořilo program s pravidly poskytování finančních prostředků ze státního rozpočtu právě na krytí nákladů na výkon těchto rozhodnutí.

"Ani po mnoha letech upozorňování nedošlo k vytvoření systému, který by stavebním úřadům zajistil finanční prostředky na vykonání rozhodnutí ve veřejném zájmu. Výsledkem je stav, kdy stát rezignoval na vymáhání práva a kdy se nerespektování práva vyplácí,"
uvedla mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková.
Autor: ČTK, 15.01.17 14:45
Návštěvnost: 1000 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.