Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rada kraje pozastavila proces stavby centra u letiště v Brně

Brno - Logistické centrum u letiště v Brně-Tuřanech za půl miliardy korun zatím nevznikne. Jihomoravští radní dnes neschválili návrh, aby byla provedena změna nutná pro zahájení stavby. Hlavním důvodem je potřebná revize vztahů kraje a společnosti Letiště Brno, řekla novinářům hejtmanova náměstkyně Taťána Malá (ANO). Kraj vlastní letiště i přilehlé pozemky, které společnosti a jejím firmám pronajímá. Park s prací pro asi 125 lidí chtěla využívat přepravní společnost TNT. Podle Malé má kraj o výstavbu centra zájem, ale nejprve musí vyřešit vztahy s letištěm.

Firma Letiště Brno má pronajaté brněnské letiště od kraje na 50 let. Park chce postavit její dceřiná společnost Brno Airport Logistic Park (BALP), která si pronajímá pozemky u letiště od roku 2007 za pomoci věcného břemene. Pokud nebude letos v květnu na místě zkolaudovaná stavba, věcné břemeno zanikne a kraj bude mít větší vliv na rozhodování o pozemcích.

Pro ně měl kraj původně jiný plán a ke stavbě logistického centra je potřeba provést změnu územního rozhodnutí. Radní však nevydali souhlas se zahájením řízení o změně, takže stavba nemůže začít. Podle Malé k tomu měli tři důvody. "Hlavním je potřebná revize vztahu Letiště Brno a kraje. Po konzultaci s odborníky a právníky jsme došli k závěru, že není vhodné jakkoliv zatěžovat pozemky, které se tohoto vztahu týkají," uvedla Malá. Dalším důvodem jsou podle ní nesrovnalosti v žádosti o změnu a přiložené dokumentaci. "Ve spisu nejsou některé dokumenty, které by tam měly být. Posledním důvodem je, že dochází k zásadní změně projektu oproti tomu původnímu. Je tam například velké navýšení parkovacích míst," dodala Malá.

V minulosti některá média spekulovala o tom, že by kraj za dosavadních podmínek neměl z centra takový prospěch, jaký by mohl mít. "Využití pozemků chceme nastavit tak, aby to bylo pro kraj co nejvýhodnější. Nesouhlasné stanovisko stejně jako kraj vydalo i město Brno a městská část Brno-Tuřany, které se to týká," zdůraznila Malá. Uvedla, že kraj chce jednat se všemi zainteresovanými stranami.

O zázemí u letiště projevila zájem mezinárodní přepravní společnost TNT, která chtěla zahájit provoz logistického parku už ve druhé polovině letošního roku. Létá několikrát týdně a ročně přepraví zhruba 4000 tun zboží. Dosud na letišti žádné zázemí nemá a vozí na něj připravené zásilky. Počáteční investice do stavby počítala s náklady kolem půl miliardy korun. Budovy měly stát na prostoru zhruba 1,5 hektaru. V TNT mělo najít práci kolem 125 lidí.
Autor: ČTK, 12.01.17 15:35
Návštěvnost: 1261 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.