Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hájovna u Hradce Králové, kterou měl nahradit výukový areál, zůstane

Hradec Králové - Hájovna U Dvou šraňků v lesích u Hradce Králové, která měla ustoupit výstavbě moderního lesního výukového centra, zůstane stát. Radnice chce objekt převést na městské lesy, které v něm vybudují byt pro zaměstnance, řekla dnes novinářům náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková (HDK).

"Předpokládáme, že v první polovině roku převod uskutečníme. Lesy mají v úmyslu objekt zachovat v té podobě, v jaké je,"
řekla náměstkyně. Podle ní bude potřeba získat demoliční výměr na stodolu, která je ve špatném stavu.

Náměstek primátora Jindřich Vedlich (TOP 09) dnes novinářům řekl, že se prověřovalo několik míst, kde by mohlo být centrum bezmála za 20 milionů korun umístěné. Jako nejlepší se zatím jeví lokalita u střelnice na kraji hradeckých lesů. "Zabývala se tím investiční komise města, která jednoznačně řekla, že by měla být příprava pozastavena do platnosti nového územního plánu, který by mohl být vydán za zhruba dva roky," řekl Vedlich.

Stále podle něj platí, že výstavba environmentálního centra je podmíněna získáním dotace. Radnice projekt demolice hájovny a výstavby centra oznámila loni v lednu, záměr vyvolal u části veřejnosti kritiku. Proti zboření hájovny se v internetové petici vyslovilo přes 6000 lidí. Radnicí zvažované výukové centrum bylo navržené jako moderní kruhová stavba, školákům by mělo nabízet informace o chovu zvěře, ochraně přírody či o lesnictví. Součástí stavby by měly být voliéry s různými druhy zvířat.
Zdroj: Jakub Sochor
Vložil: ČTK, 11.01.17 13:45
Návštěvnost: 1109 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.