Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kvůli opravám bude do srpna uzavřena stanice metra JinonicePraha - Cestujícím se dnes na zhruba sedm měsíců uzavře stanice Jinonice linky B pražského metra. Důvodem je plánovaná rekonstrukce. Konec výluky je naplánován na 7. srpna. Soupravy metra budou do té doby stanicí pouze projíždět a náhradní dopravu do Jinonic zajistí autobusy.


Stanici otevřenou v říjnu 1988 pod názvem Švermova trápí masivní průsaky podzemní vody. Proto je třeba provést kompletní injektáž, sanovat poškozené ostění a namontovat nový odvodňovací systém. "Rekonstrukce bude využita i pro modernizaci technologické části, aby bezpečnostní standardy odpovídaly současné době," uvádí podnik na webu.

První část rekonstrukce začala už v listopadu. Dělníci demontovali podhledy a obklad stěn tvořený skleněnými tvarovkami z dílny umělce Františka Víznera. Nyní oprava přechází do další fáze, kterou už není možné dělat za provozu.

Podle plánu se stanice Jinonice cestujícím znovu otevře počátkem srpna. Definitivně má být oprava ukončena do 17. listopadu. Náklady na rekonstrukci podnik odhaduje na 145 milionů korun.

Po dobu uzavření stanice budou dopravu do Jinonic zajišťovat autobusy číslo 137 a 149 od stanice metra Nové Butovice. Zavedena navíc bude autobusová linka 153, která pojede z Knížecí přes Malvazinky, U Waltrovky a Jinonice na Vidouli.

Na lince 137 bude zrušena zastávka na Vidouli a mezi zastávkami U Waltrovky a Jinonice budou nově zastávky U Waltrovky a U Trezorky. Přesunuty budou také zastávky autobusů Jinonice a Hutmanka.
Autor: ČTK, 08.01.17 12:10
Návštěvnost: 1368 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.