Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Na radnici Brna-střed odhalili studentské umělecké dílo

foto: Igor Šefr
Brno - Studenti brněnské fakulty architektury dnes odhalili na nádvoří radnice Brna-střed umělecké dílo ze smrkových latí nazvané Spine for Brno. Může sloužit jako lavička či přístřešek a někteří už jí přezdívají páteř či dračí ocas. S návrhem přišli studenti během experimentálního ateliéru, v němž měli navrhnout víceúčelový architektonický objekt, který neslouží pouze jako městský mobiliář, ale zároveň dotváří prostředí.


Konstrukce je tři metry vysoká a čtyři a půl metru dlouhá. "Vzhledem k omezenému množství peněz jsme od počátku pracovali se smrkovými latěmi. Spojené jsou pomocí dřevěných spojů a dále zpevněné pomocí bukových čepů a lepidla," vysvětlil architekt Martin Kaftan, pod jehož vedením studenti návrh zkonstruovali.

Radní Michal Doležel (Žít Brno) prohlásil, že mu dílo vzdáleně připomíná kostru draka, což je charakteristický brněnský symbol. "Po Staré radnici získá svého draka i Brno-střed a věřím, že se stane novou dominantou radnice," řekl Doležel.

Studenti se inspirovali na mezinárodním workshopu Mood for Wood v Poznani. "Viděli jsme tam spolupráci měst s akademickým prostředím a výsledky z jiných měst nás motivují," řekla koordinátorka projektu Nicol Galeová.

Více informací >
Autor: ČTK, 08.01.17 11:55
Návštěvnost: 1149 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.