Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Lázně Teplice nad Bečvou opravily funkcionalistický dům PrahaPřerov - Více než osmdesát milionů korun investovaly Lázně Teplice nad Bečvou na Přerovsku do rekonstrukce funkcionalistického lázeňského domu Praha, který je dominantou tohoto lázeňského města. Zároveň je jednou z nejvýraznějších budov meziválečné lázeňské architektury. Rekonstrukce domu Praha, který už je otevřen, trvala dva roky, řekla dnes ČTK mluvčí Lázní Teplice nad Bečvou Kateřina Svobodová.


"Renovovány byly interiéry, vnitřní sítě, venkovní plášť budovy a okolní venkovní plochy. Významné funkcionalistické prvky, tedy venkovní terasy, vnitřní schodiště se zábradlím a teracovými podestami a vstupní hala se stropními reliéfy, byly ponechány a citlivě restaurovány,"
uvedla mluvčí.

V opraveném lázeňském domě Praha nyní podle Svobodové najdou ubytování hosté, kteří dávají přednost hotelovému ubytování ve vysokém standardu. K dispozici mají 29 pokojů či apartmánů s 55 lůžky a prostornými lodžiemi. "V domě je finská sauna, společenská místnost, nechybí bezbariérový přístup a několik pokojů pro imobilní klienty," dodala Svobodová.

Někdejší Československé státní lázně Teplice nad Bečvou postavily dům Praha pro své pacienty v letech 1931 až 1932 podle projektu Aloise Jambora. Pětipodlažní volně stojící stavba má nezvykle zaoblený půdorys, plochou střechu a rozsáhlé terasy. Postavena byla v lázeňském parku.

Vedení Lázní Teplice nad Bečvou nyní chce vybudovat v okolí domu Praha parkovací plochy, chodníky a chystají se také úpravy lázeňského parku.

Lázně Teplice nad Bečvou, které patří k jedněm z nejstarších lázní na Moravě, se specializují na léčbu kardiovaskulárních chorob. Kromě srdce a cév se v teplických lázních léčí také onkologické nemoci, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybový aparát i nervová onemocnění, cukrovka či vysoký krevní tlak.
Zdroj: Petr Běhal
Vložil: ČTK, 05.01.17 15:35
Návštěvnost: 1506 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.