Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Akvapark v Pasohlávkách se během dvou let rozšíří o 2,5 hektaru

Pasohlávky - Jeden z největší českých akvaparků Aqualand Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku se má během letoška a příštího roku rozšířit o 2,5 hektaru, tedy o polovinu současné plochy. Velkou část má zabrat podle přání návštěvníků vodní svět pro menší děti, protože ty na většinu atrakcí nemohou. První část rozšířeného areálu by se měla otevřít příští rok v létě, řekl ČTK ředitel akvaparku Petr Pavlacký.

Dále se počítá se vznikem relaxační části a také dlouhým tobogánem, v němž bude možné jezdit díky vodním proudům částečně i do kopce. "Půjde v něm jet na vícepočetných raftech. Inspirovali jsme se v předních světových vodních parcích," řekl Pavlacký.

Zatím má vedení akvaparku hotovou architektonickou studii a pracuje na projektové přípravě, aby bylo možné stavět už letos. Rozšíření areálu bude stát několik set milionů korun. "Vzhledem k vhodným klimatickým podmínkám je možné mít venkovní část areálu otevřenou až pět měsíců v roce," řekl Pavlacký. Venkovní areál se přitom rozšiřoval už v minulosti a loni byl také první rok otevřený hotel. V provozu je akvapark od léta 2013.

Loni si udržel návštěvnost roku 2015, tedy 700.000 lidí. Výrazně rostl podíl návštěvníků z Rakouska z 12 procent na 20. Stejně jich bylo ze Slovenska, zbylí návštěvníci jsou z Česka. "Jezdí k nám i lidé z Vídně. Snažíme se mít služby a nabídku atrakcí na takové úrovni, aby se vraceli pravidelně," dodal Pavlacký.
Autor: ČTK, 05.01.17 14:35
Návštěvnost: 1247 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.