Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Majitelem bývalé budovy ČT v Brně v Běhounské je SwantonfieldBrno - Novým majitelem bývalé budovy České televize v Běhounské ulici v Brně je společnost Swantonfield. Její jednatel Josef Vojta dnes ČTK řekl, že v nejbližší době zveřejní plány, co s nemovitostí zamýšlí. Zatím je upřesňuje a dopracovává. Majitelem paláce Typos v Jezuitské ulici, který se dražil až loni před Vánoci, je společnost Magnum Mall. Josef Machů z dražební společnosti Prokonzulta ČTK řekl, že vítěz dražby zaplatil krátce po ní. Přepis v katastru nemovitostí u obou budov by měl být hotov 9. ledna.


Společnost Swantonfield vydražila budovu 20. října za 81 milionů korun, přičemž vyvolávací cena byla téměř 31 milionů. Podle obchodního rejstříku podniká v realitách. Dům byl postavený mezi světovými válkami pro banku a dnes je památkově chráněný. Stojí v místě, které v posledních letech významně ožilo především díky hospodám a restauracím.

Svou vizi zatím nenastínili ani noví majitelé paláce Typos. Tím se stala společnost Magnum Mall, jejíž vlastníci mají v centru Brna zkušenosti s rekonstrukcí historických budov, například paláce Chlumeckých v České ulici, domu na rohu České a Středovy či domu číslo 11 v Masarykově ulici. Stojí také za stavbou Anenských teras. Zástupce firmy Ondřej Vymazal po předvánoční dražbě uvedl, že plány společnost zveřejní, až se celá transakce dokončí. Původně byl Typos mezi válkami postavený jako bytový dům s obchodní pasáží v přízemí a tančírnou v suterénu.

Typos se prodal za vyvolávací cenu 70,4 milionu korun, celkem tak Česká televize získala přes 150 milionů korun. Nové studio v Líšni, kam se loni v létě přestěhovala, stálo 274 milionů. V centru Brna sídlilo brněnské studio od roku 1961, od začátku přitom obě budovy sloužily jako provizorium, které se stále přizpůsobovalo potřebám televizního provozu.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 04.01.17 08:20
Návštěvnost: 1592 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.