Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Od ledna stoupnou platy pracovníkům v kultuře

Praha - Lékařům a sestrám ve většině nemocnic v Česku ode dneška stoupnou platy. Ne všechna zařízení ale přidají zaměstnancům deset procent, jak schválila vláda. Polepší si i zaměstnanci příspěvkových organizací v kultuře či řidiči linkových autobusů. Už na začátku loňského listopadu vzrostly také platy státních zaměstnanců, úředníků, hasičů, vojáků nebo policistů, v září dostali přidáno učitelé a nepedagogičtí zaměstnanci v regionálním školství. Od začátku roku se zvyšuje o 1100 korun na 11.000 korun také minimální mzda.

Vláda rozhodla o většině nařízení, díky kterým se zvýšily platy různých skupin zaměstnanců, krátce před říjnovými krajskými a senátními volbami. Od opozice či prezidenta Miloše Zemana si koaliční strany vysloužily kritiku, že rozdávají "dárečky", aby přilákaly voliče. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) naopak další růst minimální mzdy a platů pracovníků veřejného sektoru řadí mezi cíle kabinetu pro tento rok. Chce tak vyvíjet i tlak na soukromý sektor, protože odměny za práci jsou podle něj v Česku nízké.

S dosud nejvyšším rozpočtem bude letos hospodařit ministerstvo kultury a 200 milionů korun do něj přibylo i na zvýšení platů. Pracovníci v kultuře by měli mít platy vyšší o deset procent.
Autor: ČTK, 01.01.17 12:15
Návštěvnost: 1068 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.