Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Protihluková stěna noba spojuje lidi
Protihluková stěna noba spojuje lidi

Stěny a ploty většinou rozdělují. Státy, národy, sousedy. Bílovická firma mmcité plus ale přichází se stěnou, která spojuje. Vyvinula, navrhla a vyrobila protihlukovou stěnu noba, která je nová ve všech ohledech.

Firma oslovila žáky bílovické základní školy, aby si vyzkoušeli, jak vzniká tvář veřejných dopravních staveb. Jejich úkolem bylo vytvořit grafický návrh designu stěny, která vznikla na hranici areálu firmy a místní benzinové pumpy. noba tak propojila školu, obec a soukromou firmu. "Chtěli jsme žákům také ukázat, jak mohou oni sami ovlivňovat veřejný prostor. Stavby, věci, které je denně obklopují. Bude se jim to hodit do života, až budou chtít třeba něco prosadit u zastupitelů, poslanců. Už budou vědět, že prostor kolem nás můžou taky spoluvytvářet," říká obchodní ředitel mmcité plus Petr Vavrouška.

Protihluková stěna noba tak nabízí nejenom veřejnosti, ale i projektantům, architektům možnost ovlivnit její výslednou podobu. Mohou vytvořit originální a funkční odhlučnění silnice, železnice, města. Motiv vychází z počítačové grafiky, která je vytvářena po jednotlivých obrazových bodech - pixelech. Postupy známé z počítačové estetiky se přenáší do exteriéru města nebo krajiny. Díky jednoduché zkratce lze ve výsledných obrazech zachytit textové nápisy, přírodní nebo abstrahované motivy. "Věřím, že se tato protihluková stěna stane rozpoznávacím znakem naší obce. Takovou dobře zapamatovatelnou bránou při příjezdu do Bílovic. Takovou venkovní galerií," tvrdí starosta obce Petr Fusek.

Noba má také ekologický rozměr. Výchozím materiálem panelu jsou totiž použité pneumatiky. Na 1m čtvereční stěny se spotřebují čtyři kusy z jednoho osobního auta. Aktuálně staví mmcité plus protihlukovou stěnu noba při obchvatu Třince anebo na železnici na Slovensku.
Zdroj: mmcité+
Vložil: Tisková zpráva, 13.12.16 07:00
Návštěvnost: 1873 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.