Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Jihomoravský aquapark má prosklenou hliníkovou fasádu Schüco
Jihomoravský aquapark má prosklenou hliníkovou fasádu Schüco

Referenční objekty s okenními, dveřními a fasádními systémy Schüco jdou celosvětově napříč privátní a komerční sférou, najdeme je v oblasti bydlení, vzdělávání a kultury, administrativy a businessu, ale i zdraví a zábavy. Právě do poslední skupiny spadá projekt Aqualand Moravia, největší a nejmodernější zábavní vodní centrum v České republice, a to nejen díky použití vysoce tepelně izolované sloupko-příčkové hliníkové fasády Schüco FW 50+.SI.Aquaparky mají původ v Americe, první vlaštovky s několika málo skluzavkami se objevily již na přelomu 40. a 50. let minulého století. Nejstarší novodobý vodní svět lze od roku 1977 dodnes navštívit v Orlandu na Floridě. První krytý pod střechou vznikl o pár let později, dostaven byl v roce 1985 v kanadské Albertě a svým rozsahem si drží celosvětové prvenství mezi vnitřními vodními centry. Aqualand Moravia s 12 bazény, 20 tobogány a skluzavkami i řadou zdraví prospěšných saun a procedur byl v jihomoravských Pasohlávkách v oblíbené turistické oblasti Pálava otevřen před třemi roky a je momentálně největším a nejmodernějším akvaparkem v tuzemsku.

Při stavbě byly použity hliníkové sloupko-příčkové fasádní systémy Schüco FW 50+.SI. Profily dosahují tepelně izolačních vlastností na úrovni pasivních standardů, Uf až 0,70 W/ (m²K). Fasádní konstrukci doplňuje systém blokových oken se skrytými křídly Schüco AWS 75 BS.HI. Jedná se o provedení v nejvyšším standardu tepelné izolace, u stavební hloubky 75 mm je hodnota Uf od 1,4 W/(m2K). Plášť budovy doplňuje dveřní systém Schüco ADS 75.SI, tepelně izolované dveře pro objekty s maximálními nároky na řízení energií a architekturu.
Profily Schüco jsou instalovány například také na fasádě relaxačního centra Blue Sapphire v Aquaparku Poprad. Tato moderní budova jako primární zdroj energie využívá termální vodu. Doplňuje ji energií sluneční, kterou získává prostřednictvím fotovoltaických panelů integrovaných ve fasádě. Vstřícné prosklení poskytuje návštěvníkům dostatek světla a nabízí nezapomenutelný výhled na Vysoké Tatry.Aqualand Moravia se rozprostírá na místě někdejších římských lázní, nejstaršího lázeňského, dokonce i vytápěného zařízení na území Česka z období před více než 2200 lety. Znaky lázeňství a wellness kultury s léčebnými procedurami za pomoci horkých pramenů jsou popisovány již v době starověkého Říma a Řecka. Moderní saunování má kořeny ve Finsku, nicméně parní a horkovzdušné koupele byly lidmi využívány již v 5. století před naším letopočtem. Prospěšnost tepla lidskému tělu si uvědomoval například i lékař Hippokrates.Více informací o Aqualandu Moravia najdete na www.aqualand-moravia.cz, pro informace o fasádních systémech německé značky Schüco navštivte www.schueco.cz.

Zdroj fotografií a informací: Schüco a AQUALAND MORAVIA / agentura Lesensky.cz
Zdroj: Schüco CZ s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 04.10.16 10:10
Návštěvnost: 1954 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.