Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Řešení stropů v industriálním prostředí
Řešení stropů v industriálním prostředí

ROCKFON představuje nové provedení prostorových absorbérů ROCKFON Contour: tyto vertikální bezrámové akustické stropní panely jsou určeny pro budovy industriálního vzhledu. Jejich instalace je mimořádně snadná a rychlá.Salónek Air France & KLM na letišti Schiphol

Bezrámový prostorový absorbér je tvořen panely z kamenné vlny o tloušťce 50 mm, které jsou na obou stranách potaženy hladkou matně bílou tkaninou. Obvodová hrana pohledové strany je mírně zkosená, což je maskováno jemnozrnným nátěrem. Díky tomu je pohledová strana pohlcovače zcela homogenní (tj. struktura kamenné vlny není viditelná). Během montáže navíc nemůže dojít k poškození. Na hraně směřující ke stropu jsou dvě bílá montážní oka se závitem (průměr 4,5 mm). Ta jsou určena k připevnění závěsných lanek z ušlechtilé oceli a nastavitelnou délkou (1500 mm). Díky předvrtaným otvorům je nesprávná instalace ok prakticky nemožná. Tento způsob montáže brání chybám a zkracuje dobu nezbytnou k dokončení celého systému (není nutné vyměřovat umístění otvorů pro kotevní ok).  „Systém ROCKFON Contour je vzhledově atraktivní, moderní akustický strop, jehož montáž je snadná, rychlá a zcela bez rizika,“ potvrzuje Frank Winters, manažer pro vývoj systémových řešení ROCKFON.

Industriální vzhled
Toto nové provedení prostorových absorbérů ROCKFON reaguje na stále rostoucí poptávku po estetickém řešení určených do budov industriálního vzhledu. „Pohlcovače se tradičně využívají v budovách s velkometrážními prostory, jako jsou například průmyslové haly a sklady, kde musí potrubní rozvody a kabely zůstat na očích. A protože se tento industriální vzhled stále častěji objevuje také v jiných funkčních budovách, jako jsou kanceláře, restaurace nebo hotely, stávají se prostorové absorbéry žádaným akustickým řešením“. Absorbéry nabízí oproti standardním stropům celou řadu výhod. Při jejich použití mají například architekti relativně velkou svobodu. Tyto systémy totiž umožňují vytváření různých vzorů či specifických designů. Vertikální panely jsou vhodné také do budov s betonovým jádrem, neboť nijak nebrání volnému proudění vzduchu. Obecně lze říci, že k dosažení stejných akustických vlastností stačí menší plocha prostorových pohlcovačů, než akustických podhledových stropních systémů. Je to především proto, že vertikální prostorové pohlcovače využívají k absorpci zvuku dvě strany, zatímco běžné podhledové systémy mají pouze jednu stranu, která pohlcuje zvuk.Akustický komfort
 „Naši zkušení pracovníci jsou schopní rychle vyhodnotit počet potřebných panelů k dosažení požadovaného akustického i estetického komfortu. V prostorách citlivých na akustiku, například v koncertních sálech, provádíme přesné výpočty doby ozvěny bez použití pohlcovačů. Poté pomocí simulace stanovíme, kolik panelů bude nutných k dosažení požadovaného snížení doby ozvěny,“ Frank Winters k tomu dodává. „Na služby ROCKFON se mohou spolehnout také montážní pracovníci.“. S inovacemi nepřicházíme jen proto, abychom nabídli něco nového, ale především se snažíme přinést našim zákazníkům přidanou hodnotu. A tento bezrámový akustický systém je toho nejlepším dokladem: větší svoboda pro návrháře a architekty a snadnější a rychlejší práce pro montážní pracovníky.

Více na www.rockfon.cz
Zdroj: Rockwool Rockfon a.s.
Vložil: Tisková zpráva, 18.08.16 12:30
Návštěvnost: 1799 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.