Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Postavte si novou chalupu jako dřevostavbu
Postavte si novou chalupu jako dřevostavbu

Stavby ze dřeva mají u nás i ve světě dlouhou historii. Po určitém útlumu ve 20. století se u nás opět začínají hlásit o slovo. A oprávněně. Moderní dřevostavba nemusí mít pouze parametry rodinného domu. Postavte si dřevěnou chalupu, jako vaše útočiště před shonem moderní doby.

Český venkov je posetý stavbami ze dřeva, které přetrvaly po desítky až stovky let v původní podobě. Jedná se převážně o roubené stavby z masivního dřeva, které byly ve velké míře stavěny až do poloviny 19. století. I když důvodem pro využívání dřeva, jako stavebního materiálu, byla především jeho cena a snadná dostupnost, naši předci moc dobře věděli i o jeho dalších vlastnostech. Dřevo je elektrostaticky neutrální materiál, takže v dřevěných objektech se nevíří prach, což ocení především alergici. Konstrukce ze dřeva dokáží dobře vyrovnávat relativní vlhkost vzduchu a má dobré tepelně izolační vlastnosti. Kromě toho je dřevo příjemný materiál i pocitově. Ze dřeva „sálá“ teplo a energie a kdo někdy mohl pobýt v dřevostavbě, jistě potvrdí, že se cítil příjemně a pohodově.I když dřevostavby zaznamenaly hlavně u nás jistý útlum, v posledních několika dekádách můžeme pozorovat jejich návrat na scénu. V zahraničí je běžné, že moderní dřevostavby tvoří 50 – 70 % z podílu všech novostaveb. Moderní rodinné domy ze dřeva jsou levnou a energeticky úspornou volbou, pokud se rozhodujete pro pořízení nového obydlí. Montované dřevostavby své kvality prokazují i u rekreačních objektů. Důkazem je řada typových domů od HK-Dřestav. Montované chaty jsou stavěné v nízkoenergetickém i pasivním standardu, takže se minimalizují ztráty tepla a rekreační objekt je možné v pohodě obývat i zimě.Nová chalupa může mít fasádu zhotovenou ze dřeva, takže dobře zapadne do okolní venkovské zástavby a splyne s přírodou. Chata ze dřeva postavená v přírodě, je doslova balzámem na duši a útočištěm před shonem velkoměsta. Využijte dřevo nejen na stavbu, ale i na vytápění v krbu. Teplo domova tak doslova ucítíte na vlastní kůži.
Zdroj: HK-Dřestav s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 20.06.16 10:10
Návštěvnost: 1889 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.