Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Darwin by měl radost…
Darwin by měl radost…

Fakt, že vše je předmětem vývoje, který je ovlivňován vnějšími podmínkami, je základním postulátem současného chápání světa. Stejným zákonitostem podléhají i profilové systémy firmy profine GmbH, které se na trzích etablují pod značkami KBE, Kömmerling a Trocal. Nový profilový systém se stavební hloubkou 76 mm definitivně vykročil ze slepé uličky dlážděné počtem komor, tloušťkou stěn a jinými muzeálními relikty a posunuje techniku profilových systémů do zcela nové úrovně technických, estetických i užitných vlastností.

Jedná se o platformový modulární systém s vnitřní konstrukcí optimalizovanou pomocí FEM (metoda konečných prvků). Výsledkem jsou hodnoty tepelné izolace spojené se statickým potenciálem a tvarovou stálostí, které jsou standardními systémy nedosažitelné.Systém je navržen jako dvouřadový se separátními systémy s dorazovým a středovým těsněním funkční spáry.

Již základní, konvenčně vyztužený systém, s dorazovým těsněním dosahuje při plném vyztužení hodnoty prostupu tepla Uf = 1,1 W/m²K, středový systém pak Uf = 1,0 W/m²K.Systém je dodávám kromě barvy bílé i v 44 barevných fóliích s dekorem dřeva, či v různých RAL barvách.

Prvním upgrade tohoto základu je opláštění hliníkem z vnější strany, které dovoluje volit úpravu povrchu z nepřeberného množství barevných odstínů. Navíc je možné volit spoje hliníkového opláštění buď "na tupo" jako u dřevěných oken, či na pokos, jako u oken hliníkových.Druhým upgrade systému je použití konstrukčního spojení vnější hliníkové výztuže v kombinaci se systémově vypěněnými plastovými profily. Tato konstrukce umožňuje vedle bezprecedentních hodnot prostupu tepla oknem (Uw = 0,7 W/m²K) vytvářet i velmi rozměrné konstrukce v barevném provedení pro potřeby pasivních domů.Dalším stupněm je pak doplnění standardního okna vnějším křídlem s dalším jednoduchým zasklením a do vzniklého meziprostoru instalace žaluzie - tedy zdvojené okno AddOn. K již tak exkluzivním hodnotám prostupu tepla se tak připojí velmi efektivní protisluneční ochrana ovládaná z interiéru a především pak vynikající protihlukové vlastnosti.

Jak je z uvedeného patrné, podařilo se na stavební hloubce 76 mm realizovat výkon, který na trhu v současnosti nemá konkurenci. Spojení nejvyšší tepelné a akustické ochrany se statickou tuhostí a tvarovou spolehlivostí oken a dveří bez omezení barevného ztvárnění je naprosto ojedinělé.

A to je teprve začátek…

Autor: Ing. Petr Špiroch
Fotografie: Archiv firmy profine GmbH
www.trocal.cz
Autor: Tisková zpráva, 21.09.15 16:30
Návštěvnost: 2109 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.