Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Střešní okna Solara KLASIK pro historické domy - malá okna s velkým sklem
Střešní okna Solara KLASIK pro historické domy - malá okna s velkým sklem

Centra historických měst se často nachází pod přísným památkovým dohledem a při rekonstrukcích domů je třeba dodržovat stanovená pravidla. To je také případ fotografované židovské čtvrti v Třebíči, kde byla k prosvětlení mnoha střech použita speciální střešní okna Solara KLASIK, zkonstruovaná pro maximální plochu skla při zachování malého rozměru. Přinášejí skutečných 83% prosklené plochy navíc oproti běžným střešním oknům stavebního rozměru zhruba 60 x 60 cm - limitu památkových úřadů.


Centra historických měst bývají často pod přísným památkovým dohledem a při rekonstrukcích domů je třeba dodržovat stanovená pravidla. To je také případ fotografované židovské čtvrti v Třebíči, kde byla k prosvětlení mnoha střech použita střešní okna Solara KLASIK.


Střešní okna Solara KLASIK navazují na původní kominické výlezy a jsou určena pro památkově chráněné budovy. Při zachování historického vzhledu splňují současné tepelně-izolační standardy. Profily rámu a křídla jsou v zákrytu a ovládací klička je vysunuta na nerezové kotvě před sklem okna. Touto speciální konstrukcí je docíleno maximální prosklené plochy, která spolu s dobře provedením ostěním zvládne i v takto malém formátu velkoryse prosvětlit interiér podkroví.

Tři základní typy - čtvercový Solara KLASIK, prodloužený Solara KLASIK Lungo a v horní části půlkulatý Solara KLASIK Rondo - se otevírají do strany a jsou vybaveny štěrbinovou ventilací a pomocným pístem pro snadné a plynulé otevírání. V zakázkovém provedení je možné i otevírání na horních závěsech. Okna jsou vyrobena z autentických materiálů - interiérové části z masivu dřeva, vnější oplechování je možné zvolit z několika druhů plechů - mědi, titanzinku (třeba i předzvětralého) či hliníku v libovolné barvě.
Více fotografií naleznete na www.solara.cz/reference, další inspiraci na www.facebook.com/KrasneBydleniVPodkrovi.
Zdroj: Solara s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 01.09.14 13:45
Návštěvnost: 3314 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.