Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cenu EDIDA 2013 získala série Deco, novinka z kolekce RAKO 2014, od autora Marka Vráblíka
Cenu EDIDA 2013 získala série Deco, novinka z kolekce RAKO 2014, od autora Marka Vráblíka

Co je EDIDA? Prestižní mezinárodní soutěž Elle Deco International Design Awards (EDIDA) byla založena v roce 2002, aby objevovala a oceňovala výjimečné počiny v designu. Každoročně ji společně vyhlašuje všech 24 národních edic časopisu Elle Decoration. Vítězové všech kategorií postupují do mezinárodního finále na Design Weeku v Miláně.
Redakce Elle Decoration vyhlásila již šestý ročník českého národního kola mezinárodní soutěže EDIDA. Oceněné práce jsou důkazem, že je u nás mnoho skvělých designérů i mladých talentů! Série Deco, značky RAKO vyhrála v kategorii Podlaha a Povrch stěn. Cenu EDIDA 2013 přebíral autor série Deco, šéfdesignér značky RAKO Marek Vráblík.


Co je in v keramických obkladech? Na mezinárodních veletrzích je na první pohled jasné, že kromě imitací zůstává v oblibě retro styl. Domácí i zahraniční tvůrci nových kolekcí se vrací do historie, hledají prvky v  městské architektuře, či ve stylu světových metropolí. Česká značka Rako oslavila v loňském roce sto třicáté narozeniny a na trh přidala novinku „Deco“. Inspirací pro sérii byly geometrické a florální dekory, jenž zdobily dlažbu starých patií, později schodiště i chodby činžovních prvorepublikových domů.. „Zajímavé originální a desítky let staré motivy pro design série Deco jsme objevili v archivu Rako a některé se dostaly do finálního výběru. Určitá nedokonalost a ošlapanost je proto na výrobcích záměrná,“ vysvětluje Marek Vráblík, autor designu série Deco.

Nejvýraznějším trendem v keramických obkladech ovlivněným zdokonalením výrobních technologií, konkrétně digitálním tiskem, jsou imitace materiálů – především dřeva, přírodního kamene, betonu, nebo povrchu cementové stěrky. Výhodou je, že digitální tisk umožňuje přenést na hladký, dokonce reliéfní povrch obkladů a dlažby jakýkoliv dekor ve vysokém rozlišení, vyrábí se tak i série Deco. Imitace a široká nabídka designu otvírají architektům i spotřebitelům větší prostor pro kreativitu a nevšední řešení,“ doplňuje Marek Vráblík.Deco jsou dekorované kalibrované dlaždice o rozměrech 60 x 60 cm, 45 x 45 cm a bordury 15 x 60 cm a 15 x 45 cm, k dispozici až ve 24 variantách designů s podmanivou barevností pro co nejdokonalejší výsledný efekt. Série Deco vynikne v kombinaci s vlnou neutrální šedi a zemitých tónů, která v současnosti převládá u podlahových sérií Trend a Cemento. Variant, jak aplikovat sérii Deco je hodně. Buď použitím tradičních prvků – bordur nebo atraktivním celoplošným obložením podlahy, a když se rozhodnete obložit celou stěnu, trefíte se do trendů a navíc vám do interiéru přibyde neobvyklý výtvarný solitér.

www.rako.cz
Zdroj: LASSELSBERGER, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 07.07.14 11:05
Návštěvnost: 7190 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.