Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
TAK ZNÁMÉ A PŘESTO ÚPLNĚ JINÉ. TIERRAS OD MUTINY.
TAK ZNÁMÉ A PŘESTO ÚPLNĚ JINÉ. TIERRAS OD MUTINY.

Vybavíte si takový ten moment, kdy jste vstoupili do místnosti nebo se třeba jen dotkli zdi, která ve vás vyvolala pocit něčeho, co už dávno znáte, co je vám blízké a důvěrné, a přitom jste stáli tváří v tvář zcela nové realitě? Tak přesně s tímto kouzlem „známého a přitom úplně nového“ pracuje světoznámá španělská designérka Patricia Urquiola v nové kolekci Tierras od Mutiny. Poprvé byla představena v dubnu v Miláně a na první oficiální fotografie produktů si musíme počkat až na konec září 2014.Hlavní inspirací kolekce se stal proces sedimentace, který čerpá ze staletími prověřených zkušeností středomořských řemeslníků. Kolekce pracuje s osmi typy lávového kamene, terakoty a jílu a využívá všech jejich nuancí, detailů, zvláštností. Všechny materiály jsou používány tak, aby obohatili a zjemnili  černý základ z recyklované keramiky, která občas prosvítá na povrch.

Hodně tvůrců o svých kolekcí říká, že jsou dynamické. U Tierras se na to upozorňovat nemusí. Tato kolekce ze sebe dynamiku, tvárnost a energii vyzařuje i při použití jen několika málo produktů. Ty jsou navrženy ve velkých formátech. Mají nepravidelné tvary i povrchy a vytvoříte s nimi jedinečné a originální kompozice v kontrastních barvách.

Dlouho jsem hledala opravdový a na dotyk příjemný materiál, který by nepředstíral, že je něčím jiným. Hledala jsem něco, co bude působit teple, příjemně a bude vyzývat k tomu, abyste se toho dotkli “, říká o své kolekci Patricia Urquiola. „Chtěla jsem, aby kolekce patřila stoprocentně do současnosti, ale přitom čerpala z prověřených zkušeností a dějin keramiky. Výsledek je pro mne návratem ke kořenům a návratem domů, který je důvěrně známý i přesto, že jsme v něm poprvé.“

Na prezentaci kolekce Tierras se byl podívat Tomáš Bartošík z firmy Archtiles, která ji bude mít ve své nabídce.
Zdroj: Archtiles s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 24.06.14 07:10
Návštěvnost: 2901 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.