Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vršovický zámeček má jedinečná střešní okna
Vršovický zámeček má jedinečná střešní okna

V rámci přestavby novorenezančního zámečku prošla i střecha budovy kompletní rekonstrukcí a byla prosvětlena novotvary střešních oken Solara.

Zámeček z poloviny 19. století byl po dlouhou dobu neudržovaný a v současnosti vrcholí jeho přestavba na domov pro seniory. Od investora jsme obdrželi zadání na dodávku atypických střešních oken velmi neobvyklých tvarů a několika typů otevírání. Dle požadavků ústavu památkové péče byl nejprve vyroben vzorek okna a po schválení týmem zástupců zadavatele, investora, architektů i památkové péče začala samotná výroba. Výslednou vnější podobu ovlivnily i rozpočtové náklady stavby, muselo se šetřit.Malá kosočtvercová fixní okénka slouží k prosvětlení, některá jsou napojena na světlovody a rozvádějí denní světlo i do nepřístupných místností. Větší 6-ti úhelníková střešní okna vypadají stylově a i přes svůj atypický tvar se dají pohodlně kyvně otevírat. Do historického vzhledu jsou laděné i kličky ze soukromé slévárny nedaleko Prahy.

Přístup na střešní lávky umožňují výlezová střešní okna Solara SIDE s otevíráním do strany. Jedná se o obslužný výstup a pro občasné používání tato jednoduchá okna velmi dobře poslouží. Z lávek se pak naskýtá pohled na celou střechu citlivě zrekonstruované budovy a krásné panorama vršovických secesních domů.
Jsme rádi, že jsme se mohli na rekonstrukci památky podílet!

Více fotografií naleznete na www.solara.cz/reference,
další inspirace na www.facebook.com/KrasneBydleniVPodkrovi.
Zdroj: Solara s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 09.04.14 06:00
Návštěvnost: 3532 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.