Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Úsporné a ekologicky šetrné osvětlení nákupního centra
Úsporné a ekologicky šetrné osvětlení nákupního centra

Galerie Šantovka se nachází v srdci Olomouce v bezprostřední blízkosti historického centra města a s prodejní plochou 46 000 m2 je největším obchodním centrem v Olomouckém kraji.
Obchodní centrum vyrostlo v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích. Architektonický návrh vznikl v britském studiu Benoy, které od svého vzniku v roce 1947 získalo řadu mezinárodních ocenění.

I přes svou velkou rozlohu působí celý areál Galerie Šantovka příjemně a vzdušně, a to díky prosvětleným pasážím jak ve dne denním světlem, tak při setmění světlem umělým. Pro účelné a příjemné osvětlení pasáží byla použita svítidla s technologií LED v nenápadném a čistém designu. V SDK podhledových stropech svítidla splývají se stropem v bílém provedení, v dřevěných podhledech je dekor svítidel v černé matné RAL 9005.
Použitým výrobkem je svítidlo Linea 185 od holandské společnosti Illuxtron. Tato svítidla je možné použít pro funkční osvětlení ve společných prostorech obchodních center, vstupních hal a koridorů administrativních budov, kinech, kulturních zařízeních atd.

Původní projekt s 2344 svítidly na výbojky a kompaktní zářivky uvažoval s příkonem 114,5 kW, zatímco konečný instalovaný příkon svítidel Illuxtron je 90,06 kW.
Díky této změně bylo dosaženo roční úspory 143,9 MWh, což představuje roční úsporu ve výši 415 tis. Kč za energii a 565 tis. za průměrné roční provozní náklady na údržbu osvětlení.
Nezanedbatelný je také ekologický přínos, tedy snížení emisí CO2 o 72 tuny ročně. Dalším výrazným architektonickým prvkem projektu s významnou úsporou nákladů na energii a údržbu je výměna zářivkových trubic v hranách podhledů za hliníkové profily s LED světelnými zdroji.

Návrh podle podkladů architektonického studia a požadavků investora včetně realizace dodávky osvětlení obchodního centra zajišťovala společnost EXX s.r.o.
Zdroj: EXX s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 07.02.14 08:40
Návštěvnost: 4024 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.