Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Nové certifikované řešení pro nevhodně zateplené domy
Nové certifikované řešení pro nevhodně zateplené domy

Na českém trhu se tento rok objevil nový certifikovaný a jedinečný systém zateplení na zateplení. Při rekonstrukci starších objektů již není třeba odstraňovat nedostatečně účinný nebo poškozený zateplovací systém!


Systém STX.THERM SANA je určen pro sanaci a dodatečné „zdvojení“ zateplení s izolantem EPS a zvýšení tepelně izolačních vlastností dříve aplikovaného zateplovacího systému. Novinku přinesla a nabízí společnost STOMIX, člen skupiny Sto.

Dodatečné zateplení bez nutnosti demontáže toho původního
Nový speciální zateplovací systém STX.THERM SANA společně s injektovaným systémem kotvení Spiral Anksys představuje jediné certifikované a dlouhodobé řešení v rámci zdvojování a sanace problematického zateplení s narušenou stabilitou.
Jedná se o velmi ekonomické řešení. Nespornou výhodou je možnost ponechání původního zateplení. Tím se eliminují vysoké náklady spojené s demontáží nestabilních a problematických zateplení. To představuje přínos nejen ekonomický, ale i ekologický. Původní zateplení není potřeba odstraňovat a řešit jeho uložení. Investor bude platit jen za dodatečné zateplení a nebude muset platit za nahrazení toho původního zateplení a za jeho deponování na skládce.Řešíte staré zateplení? Rekonstruujete objekt s „málo účinným“ zateplovacím systémem? Potřebujete přidat další izolant? Nebo „jen“ dokotvit nestabilní zateplení? Nebo potřebujete zateplit dům s problematickým podkladem? Převratné řešení - systém STX.THERM SANA - přináší společnost STOMIX, člen skupiny Sto.STX.THERM SANA společnosti STOMIX používá komponenty, které jsou dlouhodobě ověřené v praxi. Za 20 let své existence společnost vyrobila a dodala materiály pro zateplení více než 12 mil m2. Vysoká kvalita komponentů dává záruku dlouhodobé životnosti provedených oprav.

Výhody nového systému pro „zdvojování“ zateplení:
 • Stabilizace uvolněných zateplovacích systémů bez nutnosti jejich demontáže.
 • Odstranění současných tepelných mostů.
 • Omezení bodového prostupu tepla.
 • Zhodnocení stavby a splnění současných požadavků na energetický audit.
 • Podle hloubky osazení kotvy lze dosáhnout hodnot prostupu tepla 0,002–0,0005 W/K.
 • Ověřená odolnost vůči dynamickému zatížení sání větrem dle ETAG 004 a 014 (uplift test).
 • Univerzální systém kotvení byl odzkoušen na smykové a kombinované zatížení dle ETAG 020.
 • Možnost sanace nestabilních zateplovacích systémů i na podkladech s méně soudržným povrchem bez náročných oprav podkladu.
 • Výborné výsledky v případě dutých a pórovitých podkladů (duté cihly, pěnobeton, Heraklit…), kde univerzální kotvy Spiral Anksys vykazují vyšší parametry než mechanické kotvení.
 • Nenáročná a levná diagnostika.
 • Jednoduchá aplikace a provádění.

Speciální kotva Spiral Anksys
Víte, že…

 • Certifikační orgány v ČR i SR ověřily vhodnost použití systému STX.THERM SANA jako vhodnou technologii na sanaci a zdvojování nestabilních ETICS.
 • Odolnost vůči dynamickému zatížení větrem je u systému STX.THERM SANA až 3× vyšší, než požaduje česká norma při nejnepříznivějších výpočtových podmínkách?
 • Univerzální kotvy jsou dimenzované a odolné i na smykové zatížení? Jedno kotevní místo dokáže přenést zatížení až 50 kg.
 • Systém můžete použít i na nerovné podklady (s nerovností max. 20 mm/1 m)?
 • Systém STX.THERM SANA se může aplikovat i na zateplení jiných výrobců?
 • Princip technologie spočívá v jednoduché aplikaci, při níž dochází k propěnění kotvy Spiral Anksys expanzní výplňovou hmotou Spiral Anksys Foam? Tento postup spojuje do jediné operace kotvení i lepení izolantu a to vše bez vzniku tepelných mostů či kondenzačních zón. Díky tomu se plocha standardního lepení izolantu snižuje na hodnotu 20 %.
 • Tímto systémem lze sanovat jakékoliv kontaktní zateplovací systémy s izolantem EPS (bez ohledu na způsob kotvení systémů)


BEZ NUTNOSTI DEMONTÁŽE PŮVODNÍHO ZATEPLENÍ

Představujeme zateplovací systém s  novým způsobem injektovaného kotvení, který je vhodný k opravě nestabilních ETICS. Systém STX.THERM SANA  byl v ČR certifikován dne 24. 9. 2013. Systém je také vhodný na zdvojování ETICS v případě požadavku na zvýšení tepelně izolačních vlastností konstrukce nebo odstranění poruch v souvislosti s tepelnými mosty. V prezentaci jsou také uvedeny výsledky zkušebních protokolů z průběhu národní a evropské certifikace injektovaného kotvení Spiral Anksys a certifikace ETICS STX.THERM SANA. Výsledky jsou graficky porovnány s doposud používaným mechanickým kotvením. Více zde

Součástí nabídky STOMIX je i řada bezplatných služeb, např. návrh zateplení na míru, snímkování termokamerou, dohled v průběhu stavebních prací či pomoc s technickými detaily. Velkou pozornost je nutné věnovat samotným realizačním pracím a musí je vždy provádět firma, která byla patřičně proškolena a je vlastníkem licence na aplikaci příslušného systému. Společnost STOMIX je vám schopna takovou proškolenou firmu zajistit nebo naopak i proškolit vámi vybranou realizační firmu. 

Autor: Bc. Jiří Klásek
       
Odborné informace poskytne Bc. Jiří Klásek 602 734 252, klasek@stomix.cz, www.stomix.cz

STOMIX, spol. s r. o., 790 66 Skorošice 197, člen skupiny Sto

Zdroj: STOMIX, spol. s r. o.
Vložil: Tisková zpráva, 13.11.13 08:30
Návštěvnost: 4097 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.