Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Modulární stavební systém umí reagovat na okamžité potřeby
Modulární stavební systém umí reagovat na okamžité potřeby

V současné době je ve světě celá řada oblastí, které jsou zasažené krizovými událostmi, ať se jedná o válečné konflikty, přírodní katastrofy, nebo dlouhodobé humanitární krize. Je zřejmé, že i v těchto oblastech je potřeba zajistit ubytování, školy, hygienické stanice, nemocnice apod. Proto se společnost KOMA zaměřila na vývoj krizových projektů, které by dokázaly na aktuální a mnohdy existenční potřeby rychle a efektivně reagovat.

Společnost KOMA za tímto účelem vyvinula svým způsobem unikátní systém SmartSpacePack, který umožnuje humanitárním organizacím využít vysoce efektivní a praktickou výstavbu. Systém SmartSpacePack je založen na výstavbě skladatelnými moduly, které jsou složené v "packu", jež se rozbalí až na místě a podle přiloženého návodu velmi rychle složí. Jedná se tedy o rychlý a lehký způsob výstavby na způsob Ikea, který mohou realizovat i neškolení pracovníci. V praxi to znamená, že KOMA disponuje různými modely modulárních budov a modulárních celků, které nabízí k realizaci, přičemž zajistí logistiku do nejbližšího přístavu určené lokality. Tam ve složeném stavu dopluje v námořních kontejnerech celá nemocnice, škola, nebo administrativní budova, přičemž v této jedné zásilce je vše potřebné pro výstavbu, od složených modulů, přes nářadí až k návodu, jak výstavbu realizovat.

Systém SmartSpacePack také umožňuje v hůře dostupných lokalitách realizovat výstavbu z lehkých skladatelných modulů, z nichž lze postavit modulární obytné celky bez použití těžké techniky. Tyto odlehčené moduly jsou ideálním řešením v místech, kde je potřeba vytvořit dočasné ubytování, které si v kontextu krizové situace drží vysoký komfort. Lehké modulární ubytování tak může konkurovat hojně využívaným stanům například v utečeneckých táborech, kde se sice počítá s velmi krátkou dobou pobytu, ale realita je poněkud jiná. Utečenecké tábory zpravidla zůstávají na místě mnoho měsíců i let a svým obyvatelům nabízejí sice základní, ale z dlouhodobého hlediska velmi problematické ubytování. A právě odlehčené moduly by mohly být ideálním řešením, výstavbu by si zajistili sami utečenci, kteří by nakonec dočasně bydleli v důstojných podmínkách.

Jedním ze zajímavých příkladů krizových projektů, které KOMA nabízí, je právě tábor určený k dočasnému bydlení. Ten je vybudován systémem SmartSpacePack, přičemž domky jsou realizovány právě z odlehčených modulů. Ke každé skupině obytných celků je pak dodána hygienická stanice, která v sobě kombinuje zdroj vody, toalety a místo k praní prádla. V samotném středu pak může být umístěna buď administrativní budova, nebo nemocnice, škola apod.

Na modulární výstavbu bychom tak měli pohlížet i optikou okamžitých lidských potřeb, kterým modulární výstavba dokáže rychle vyhovět. Koneckonců právě za tímto účelem byla výstavba z prefabrikovaných objektů vynalezena. Pomocí modulární výstavby můžeme vytvářet dočasné urbanistické celky, které lze ve velmi krátké době realizovat a pak je zase po určité době buď přemístit, nebo složit a někdy v budoucnu znovu postavit na jiných místech. Je zřejmé, že právě forma výstavby systémem SmartSpacePack může pomoci v problematických slumech, v utečeneckých táborech, v místech postižených zemětřesením či záplavami.

O možnostech modulární výstavby v krizových situacích a v náročných podmínkách se můžete více dozvědět buď u výrobce KOMA Modular ve Vizovicích, nebo u prodejce KOMA Space ve Vídni.
Zdroj: KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 06.09.13 10:20
Návštěvnost: 5382 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.