Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
2. ročník soutěže Active House Award pro studenty vysokých škol

Již se pomalu blíží konec registrací do soutěže Active House Award . I letos vypisuje společnosti VELUX Česká republika soutěž pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu. 2. ročník studentské soutěže Active House Award zaměřené na návrhy projektů udržitelných staveb v aktivním standardu. Zaregistrovat se do soutěže je možné do 1. května 2013.

Soutěž Active House Award je určena pro studenty vysokých škol stavebního zaměření v České i Slovenské republice a vyhlašuje se ve dvou kategoriích – novostavby a rekonstrukce. Projekty může přihlásit jednotlivec nebo kolektiv. Cílem soutěže je podpořit práci studentů na projektech udržitelných staveb a umožnit jejím prostřednictvím detailnější seznámení s problematikou návrhu budov v aktivním standardu. Aktivní standard je definován kvalitou vnitřního prostředí, ohleduplností k životnímu prostředí a energetickou efektivitou objektu. Hlavní hodnotu budovy přitom představuje způsob, jakým vzájemná integrace zmíněných aspektů podporuje architektonickou kvalitu, lidské zdraví a příjemné prostředí pro život. 

Do soutěže mohou být přihlášeny projekty aktivních domů pro bydlení, administrativu a drobnou občanskou vybavenost (rodinných domů, bytových domů, kancelářských budov a např. školek). Podmínkou účasti v soutěži je, že dům je navržen v aktivním standardu, kde denní světlo a čerstvý vzduch přichází do budovy prostřednictvím střechy.

Přihlášené soutěžní práce bude posuzovat mezinárodní odborná porota v složení:

Nezávislí:
• Mag. Arch. Juri Troy (Juri Troy Architects, Rakousko)
• Ing. Ondřej Hofmeister (Projektil architekti s. r. o., Česká republika)
• Ing. arch. Martin Jančok (P-L-U-R-A-L, Slovensko)

Závislí:
• MA Lone Feifer (VELUX AS, Dánsko)
• Ing. arch. Klára Bukolská (zástupce vyhlašovatele, VELUX Česká republika)

Expert poroty a zástupce Active House Alliance:
• Gunther Zsolt (3h architecture, Maďarsko)

Náhradník a expert poroty:
• doc. Ing. Jiří Hirš, CSc. (Proděkan FAST VUT Brno)

Kontrola správnosti údajů v Radaru aktivního domu
Expert poroty: Ing. Martin Vonka, Ph. D. (ČVUT Praha, fakulta stavební, Česká republika)
Vítězové předchozího ročníku na exkursi v Green Lighthouse, Kodaň

Hodnotit bude kvalitu vnitřního prostředí budovy z pohledu využitelnosti dispozice, množství denního světla v interiéru a zajištění ventilace; vliv na životní prostředí z pohledu architektonického zpracování, urbanismu, použitých materiálů a využití obnovitelných zdrojů. Třetím kritériem bude energetická efektivita.

Vítězství v každé kategorii představuje odměnu ve výši 45 000 Kč / 1 800 € + 2denní exkurze do Kodaně, Dánsko*. Dále bude mezi oceněné projekty rozdělena suma 60 000 Kč / 2 400 €.
Registrace do soutěže Active House Award končí 1. 5. 2013, termín odevzdání soutěžních návrhů je do 15. 5. 2013. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 29. 5. 2013 v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze na vernisáži výstavy všech soutěžních návrhů. Více informací k soutěži, včetně detailních podmínek a přihlášky jsou k dispozici na stránkách nebo na facebooku.
Zdroj: VELUX Česká republika, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 24.04.13 08:50
Návštěvnost: 3493 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.