Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Materiály Thomsit a Ceresit na podlahách prominentního bratislavského hotelu Devín
Materiály Thomsit a Ceresit na podlahách prominentního bratislavského hotelu Devín

Hlavním cílem rekonstrukce bratislavského hotelu Devín, která probíhala v letech 2011-2012, bylo navázat na dlouhodobou tradici prvotřídního hotelu v centru metropole a citlivě obnovit jeho prostory v souladu s původním charakterem. Na obnově podlah jednoho z nejstarších hotelů v Bratislavě se významně podílely materiály Thomsit a Ceresit.

Hotelové služby hotelu Devín patřily i před rekonstrukcí k nejlepším ve městě, jejich úroveň ocenil Certifikátem vynikající kvality (Certificate of Excellence) i cestovatelský portál TripAdvisor. Ocenění bylo výsledkem dlouhodobě vysoce pozitivního hodnocení služeb hotelu ze strany ubytovaných hostů. Klientům se vždy líbila především poloha, čistota, ochota a přístup personálu a jedinečná atmosféra tradičního hotelu. Skvělé hodnocení měla i hotelová Francouzská restaurace, která dostala od Gault Millau, jednoho z nejvlivnějších restauračních průvodců, 13 z 20 bodů pro roky 2010 a 2011.

Hotel však fungoval od roku 1954 bez výraznějších změn, a proto se management hotelu rozhodl pro komplexní obnovu památkově chráněného objektu. Ta sice na rok přerušila provoz, výsledek ale stojí zato. Základní cíl - navázat na dlouhodobou tradici prominentního hotelu v centru Bratislavy a citlivě obnovit prostory hotelu v souladu s jeho původním charakterem, se podařil. Atmosféra tradičního hotelu nezmizela, na hosty však nyní čekají prostory vybavené nejmodernějšími technologiemi a materiály, které výrazně zvyšují komfort v pokojích i v celém zázemí.
 
Na ploše 3.000m2 byl položen axminsterský typ koberce od polské firmy Kowary, jednoho z nejstarších výrobců koberců na světě - výroba zde probíhá již od roku 1854 a reprezentuje nejlepší evropské tradice textilního průmyslu. Koberce této značky se objevují v prezidentských palácích, na ambasádách, luxusních hotelech a dalších prestižních objektech. Dodavatelem podlahových krytin a realizátorem prací byla společnost Koratex, která je na trhu od roku 1991 a která v současnosti představuje na Slovensku renomovaného dodavatele podlahových krytin, interiérových dveří a sportovních povrchů.

Z výrobků Thomsit našel na podlahách hotelu uplatnění disperzní základní nátěr Thomsit R 777, z širokého spektra vyrovnávacích nivelačních hmot pak stěrky Thomsit DX a DA. Na vysprávku schodů a technicky náročných přechodů byla použita renovační vyrovnávací hmota Thomsit RS 88, určená pro stěrkování a přistěrkování v tloušťce 1 -100 mm v jedné pracovní operaci. Na vyrovnávání větší tloušťky byla použita rychletvrdnoucí vyrovnávací hmota Ceresit CN 87.

"Pracovali jsme tu od května do září loňského roku a při pokládce koberců jsme použili široký sortiment stavební chemie Ceresit a Thomsit. Moderní a špičkové materiály byly základním předpokladem pro splnění požadavků investora - použít nové materiály, ale zachovat původní ráz a charakter interiérů.", říká Miro Spevár ze společnosti Koratex a dodává: "Nebyla to lehká realizace, protože rekonstrukce je vždy náročnější než novostavba. Zásadní problémy však nenastaly, komplikovanější to bylo zejména z důvodu, že bylo třeba sjednotit různé výšky podlahy. Z uvedených materiálů je zřejmé, že jsme museli použít velké množství stěrek a vyrovnávacích hmot - stěrky DA přes osm tun, DX přes dvě tuny a CERESIT CN 87 téměř čtyři tuny. Původní technologie nebyly samozřejmě na současné úrovni a zejména na dlouhých chodbách, které jsou lemovány okny, bylo viditelné značné zvlnění podkladu. Zub času zapracoval i na zázemí, ale jinak to byla pro nás běžná práce. Stavební chemii Henkel známe a víme, že se na kvalitu jednotlivých výrobků i celých systémů můžeme spolehnout."

Pro lepení koberců použili pracovníci Koratexu disperzní lepidla Thomsit UK 200 a Thomsit T 440, pro které je charakteristická absence rozpouštědel, snadná aplikace a výborná konečná pevnost spojů. Lepidlem Thomsit Chemoprén na Podlahy byly lepené profily a soklové lišty.

Základní informace:

Výměra: 3.000m2
Podlahová krytina: axminsterský typ koberce, výrobce Kowary

Použité materiály Henkel:
základní disperzní nátěr Thomsit R 777 - 260kg
samonivelační vyrovnávací hmota Thomsit DA - 8.325kg
samonivelační vyrovnávací hmota Thomsit DX - 2.100kg
renovační vyrovnávací hmota Thomsit RS 88 - 1.100kg
rychletvrdnoucí vyrovnávací hmota Ceresit CN 87 - 3.900kg
disperzní lepidlo Thomsit UK 200 - 490kg
disperzní lepidlo Thomsit T 440 - 1.218kg
Chemoprén na Podlahy - 112kg
Zdroj: Henkel a.s.
Vložil: Tisková zpráva, 09.04.13 12:05
Návštěvnost: 3536 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.