Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Den otevřených dveří v moderní dřevostavbě nedaleko Karlštejnu
Den otevřených dveří v moderní dřevostavbě nedaleko Karlštejnu

Uvažujete o stavbě dřevostavby? Nabízíme inspiraci!

V sobotu 20. října 2012 se můžete na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá moderní dřevostavba z NOVATOPu s využitím pohledového dřeva v interiéru. Na vaše dotazy budou připraveni odpovídat zástupci systému  NOVATOP a realizační firmy 3AE. Budou zde přítomni i majitelé domu, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti se stavbou i užíváním.Moderní úspornou dřevostavbu, postavenou v obci Halouny, si můžete přijít prohlédnout na vlastní oči v sobotu 20. října 2012 mezi 9 – 17 hod. Na vaše dotazy budou připraveni odpovídat zástupci systému NOVATOP a realizační společnosti 3AE. Budou zde přítomni i majitelé domu, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti se stavbou i užíváním. Pokud se chystáte stavět, je to určitě jedinečná příležitost získat informace z první ruky.

 V případě zájmu a jakýchkoliv dotazů kontaktujte pořadatele: společnost 3AE, team@3ae.cz, tel.: 777 285 844
Návštěvu domu si můžete zpestřit návštěvou druhé stavby nebo výletem do blízkého okolí.

Příběh domu
Záměrem mladého páru s dítětem bylo přestěhovat se z malého bytu v Praze do domu dál od civilizace. Chtěli si postavit přízemní dům, který by byl svou filozofií blízko přírodě – ekologicky šetrný jak použitými materiály, tak svým provozem. Od počátku měli jasnou představu o tom, jak má jejich nový domov pro čtyřčlennou rodinu fungovat.

První skicy
Jak si architekt, Ing. arch. Lukáš Pejsar, poradil se zadáním a s úzkou podlouhlou parcelou na severním svahu, orientovanou od jihu k severu?

„Inspiraci jsem hledal v přírodě, konkrétně v padlém kmenu starého stromu. To byla základní idea. Tu jsem aplikoval na okolní terén i podlouhlý pozemek na úpatí severního svahu. Snaha byla navrhnout dům, jenž by splynul s přírodou a nikterak na sebe neupozorňoval. Rozhodl jsem se tedy dům částečně „zapíchnout“ do terénu a naopak část vykonzolovat nad terén, což umožňuje i přesto, že je objekt jednopodlažní, nádherný výhled do krajiny.

Materiály jsou voleny tak, aby dům byl v harmonii s přírodou a nenásilně do ní zapadl. Konstrukci tvoří masivní celodřevěné panely z vrstveného dřeva NOVATOP (jak stavba probíhala, se můžete podívat zde). Fasádní obklad je proto zhotoven z povrchově neupraveného sibiřského modřínu, aby získal přirozenou patinu. Část obkladu je tmavé barvy, toho bylo dosaženo opálením dřeva. Původní záměr byl také mít na domě plochou střechu s vegetací. Bohužel se tato myšlenka nesetkala s pochopením místních úřadů a vznikla tak varianta se specificky tvarovanou sedlovou střechou. Střešní krytinu jsem pak zvolil plechovou, tmavě šedé barvy.

Díky vstřícnému postoji klienta se mi podařilo prosadit i maximální využití dřeva v interiéru, kde stěny tvoří ve velké míře pohledové panely NOVATOP. Dům má jednoduchou a přehlednou dispozici. Páteří objektu je chodba procházející celým domem, na kterou jsou „navěšeny“ jednotlivé místnosti. Tento komunikační prostor ústí do obývacího pokoje, k němuž přiléhá pracovna. Z obývacího pokoje, ložnice a chodby je umožněn výstup na zahradu. Propojení tohoto prostoru s exteriérem podtrhuje panoramatické okno s nádherným výhledem do údolí.“

Důležitou součástí moderních domů je i technologie. Teplo domova zajišťuje podlahové vytápění. Srdcem domu je ale akumulační nádrž napájená tepelným čerpadlem vzduch – voda s možností připojení solárních panelů. Ty budou osazeny v budoucnu a v domě je prozatím zhotovena pouze příprava na jejich osazení.

Technické parametry stavby:
Zastavěná plocha: 154,5 m2
Užitná plocha: 128 m2
Obestavěný prostor: 353 m3
Vnější stěna: U = 0,15
Podlaha nad terénem: U = 0,15
Střecha: U = 0,14
Větrání: Přirozené okny
Vytápění: Teplovodní podlahové
Okna: Dřevěná Profil IV92 PASIV, Uw = 0,69
Zastínění: Příprava na předokenní žaluzie
Potřeba tepla k vytápění: 44 kWh/ m2.a (PHPP)

V obvodové stěně je použito celkem 240 mm tepelné izolace.

Studie, projekt pro stavební povolení, projekt pro provedení stavby: 3AE, 2011
Realizace: 3AE, 08/2011 – 01/2012
Zdroj: AGROP NOVA a. s.
Vložil: Pavlína Drbálková, 17.10.12 09:10
Návštěvnost: 12613 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
obestavěný prostor? rejp 19.10.12 11:20
Obestavěný prostor. sim 19.10.12 16:31
pár praktických poznámek... s.j.k. 21.10.12 14:24
pro SJK Tomas Pavlas 24.10.12 08:51
SJK má pravdu ALDAR 24.10.12 15:47
... Daniel John 24.10.12 18:08
pro T. Pavlase s.j.k. 25.10.12 14:12
pro SJK mk 28.01.13 16:55
mno... šárka 28.01.13 20:29
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.