Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dražba pasivní dřevostavby za 1 Kč
Dražba pasivní dřevostavby za 1 Kč

Už 12. září vypukne dražba, ve které se prodává mobilní pasivní dřevostavba i s kompletním vybavením. Veřejná dražba na Aukro.cz bude začínat na 1 koruně a vyvrcholí 22. září na veletrhu For Arch v Praze.

Dům bude stát v hale 1, sektor E a bude po celou dobu veletrhu přístupný veřejnosti. Odborníci z Centra pasivního domu zde budou k dispozici v roli průvodců a poradců. Návštěvníci tak budou moci využít bezplatné poradenství v oblasti pasivního stavění. K dispozici budou po celou dobu i specialisté NOVATOP.

23. mezinárodní stavební veletrh For Arch probíhá od 18. do 22. září 2012 na výstavišti v Praze Letňanech. Otevírací doba: út – pá / 10.00 – 18.00 hod, sobota / 10.00 – 16.00 hod.

Dřevostavba o rozměru 7,5 × 3,5 a výšce tři metry demonstruje materiály a technologie obvykle používané u pasivních domů. Konstrukci dřevostavby tvoří panely NOVATOP z vrstveného masivního dřeva. Jednou z nejvýraznějších vlastností této technologie je možnost přiznat nosnou konstrukci a využít pohledovou kvalitu masivního dřeva pro finální řešení vnitřních povrchů. I v tomto domě tvoří smrkové dřevo výrazný interiérový prvek na zdech, stropě i na toaletě.

Jak se stavěl tento dům na letošním veletrhu IBF v Brně, si můžete připomenout zde.Na panely byla z venkovní strany přidána tepelná izolace v tloušťkách v rozmezí 320 až 360 milimetrů. Použily se celkem čtyři typy skladeb obvodových stěn. Na zadní straně domu je použitá varianta s kontaktní izolací z tvrdé minerální vlny se stěrkovou omítkou. Boční stěny byly zaizolovány měkkou minerální izolací vkládanou mezi lehké dřevěné nosníky kotvené k bočním nosným panelům. Přední strana domu je postavená z typových I-nosníků, které jsou na celou šířku stěny a jsou vyplněny foukanou izolací z celulózy. Čelní a boční fasády tvoří modřínový palubkový obklad.

V přední stěně jsou osazeny vstupní dveře určené pro pasivní domy a velké okno s posuvnými dveřmi pro přímý vstup na terasu. Okna mají trojskla a izolované eurorámy. Rámy oken byly pro přerušení tepelného mostu částečně překryty dřevovláknitou izolační deskou. Nad oknem a dveřmi je umístěna elektricky ovládaná venkovní žaluzie pro regulaci solárních zisků.

Střecha je pultová, provětrávaná s krytinou z trapézového plechu. Je chráněná minerální izolací, která je umístěna uvnitř stropního panelu NOVATOP, a částečně minerální izolací nad panelem. Stropní a v tomto případě zároveň střešní panel je tvořen spodní vícevrstvou deskou, na kterou jsou nalepena příčná a podélná žebra a celá konstrukce je uzavřena horní vícevrstvou deskou. Dutiny mezi žebry lze osazovat podle požadavků stavby tepelnou, zvukovou a protipožární izolací a panely umožňují zapouštění světel a vedení instalací přímo v konstrukci.

Minerální izolace o tloušťce 240 milimetrů je i v podlaze, která je opět řešena dutým žebrovým elementem NOVATOP. Dům bude po prodeji umístěný na pozemku na osazovací rošt s další vloženou izolací tloušťky 220 milimetrů.Sociální zázemí nabízí umyvadlo, sprchový kout a toaletu. Teplá voda je připravována v elektrickém boileru o velikosti 30 litrů.
Obytná část domu je vybavena kuchyňskou linkou s dřezem, elektrickým vařičem a zabudovanou ledničkou. Linka navazuje na jídelní stůl pro čtyři osoby. Sezení je možné použít i ven na terasu. Úložná stěna je kombinována s velkoplošnou televizí. V tomto vzorovém mobilním domě chybí ložnice, tu může nahradit rozkládací pohovka na místě současného ratanového gauče.

Dřevostavba je vybavená technologií řízeného větrání s rekuperací s vysokou účinností. V buňce jsou také použity prvky inteligentního domu. Elektroinstalace ovládá vytápění s malým přímotopem, stmívání svítidel, spouštění venkovních žaluzií. Na systém je možno napojit i řízené větrání s případným čidlem CO2. Systém umožňuje i dálkový přístup a další prvky jako je zabezpečení domu.

Autorem projektové dokumentace je H.L.C. spol. s.r.o. (ve spolupráci s Ateliérem ELAM a Architektonickou kanceláří Křivka).
Konstrukční materiál NOVATOP dodala firma AGROP NOVA a.s.
Okna dodala společnost SLAVONA, s.r.o.
Zdroj: AGROP NOVA a. s.
Vložil: Pavlína Drbálková, 12.09.12 12:00
Návštěvnost: 9531 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pasivní dům Tomas Pavlas 12.09.12 17:29
kopie čeho? imho 12.09.12 19:26
Pasivní dům Dita 12.09.12 20:11
Pasivni dum Michal Prochazka 12.09.12 20:39
Pasivni dum Tomas Pavlas 12.09.12 21:15
není pasiv jako pasiv palmexman 12.09.12 23:04
Vysvětlení účelu buňky - Mojmír Hudec CPD Mojmír Hudec 14.09.12 12:10
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.