Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Showroom v Lipsku postavila společnost Vesper Frames s materiály FERMACELL
Showroom v Lipsku postavila společnost Vesper Frames s materiály FERMACELL

Ve východní části Lipska, v městské části Sommerfeld, kousek od šestiproudé dálnice A14 z Drážďan do Hannoveru, vyrostl na jaře 2012 nový dvoupodlažní showroom společnosti ImHolz GmbH. ImHolz Lipsko patří do mezinárodní sítě rakouské rodinné firmy JAF HOLZ, specializované na dodávky velkoplošných materiálů, řeziva a dýh a nové reprezentativní prostory realizovala s materiály FERMACELL podle návrhu ing. Michala Šopíka firma VESPER FRAMES z Rýmařova.

Objekt na Herzberger Strasse 3-5 byl dokončen v létě 2012 a vznikl díky dlouholeté spolupráci pana Leo Stopfera, architekta firmy JAF HOLZ a ing. Michala Šopíka, majitele společnosti VESPER FRAMES. A při jejich společných pracovních cestách po Rakousku vzniklo i zadání pro architektonickou studii nového showroomu pobočky JAF HOLZ v Lipsku.

Základním požadavkem bylo vytvořit industriální architekturu s lidskou tváří, tedy navrhnout budovu s industriálním charakterem, ale současně ji přiblížit lidem, kteří se kolem ní pohybují nebo do ní vstupují či v ní pracují. Hlavním motivem budovy je vstupní portál, který evokuje otevřenou náruč a láká návštěvníky ke vstupu. Vnitřní prostor showroomu je variabilní, jeho součástí je otevřená dispozice, která je schopna reagovat na požadavky, které budou na prostory v průběhu užívání kladeny. 

Materiál objektu tvoří z velké části dřevěné masivní pohledové desky, doplněné o sádrovláknité materiály FERMACELL. Expertní tým společnosti Fermacell se podílel i na koncepci protipožární ochrany konstrukce budovy. Na realizaci se tak podíleli pracovníci tří společností - VESPER FRAMES, která připravila architektonický návrh a prováděcí dokumentaci a realizovala i autorský dozor), AGROP NOVA (dodavatel dřevěných pohledových desek) a FERMACELL (sádrovláknité materiály a technická podpora při řešení konceptu požární ochrany).

Doba přípravy projektové dokumentace zabrala cca tři týdny. Stavba se zastavěnou plochou 138 m² byla dokončena v průběhu několika dnů a investor si ji převzal v dubnu 2012. "Showroom firmy ImHolz je přesně tím typem objektů, které rádi řešíme a které jsou naší silnou stránkou. I realizace v Lipsku potvrzuje, že individuálně projektovaný a architektonicky zdařilý objekt se dá realizovat systémovým a certifikovaným řešením veškerých detailů, navíc v poměrně krátkém čase a za dostupnou cenu.", uvedl ing. Petr Novák ze společnosti Vesper Frames.
Zdroj: Fermacell
Vložil: Tisková zpráva, 03.09.12 08:00
Návštěvnost: 3820 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.