Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Penzion pro seniory z prostorových modulů KOMA
Penzion pro seniory z prostorových modulů KOMA

Celkové řešení umístění stavby v území
Dům je součástí vznikajícího městského bloku, který má potenciál organizace okolní rozptýlené zástavby.
Vystavění domu na hranici území zároveň vytváří maximální velikost polosoukromé zahrady.

Architektonické řešení stavby
Penzion pro seniory je navrhnut jako pavlačový typ, kdy venkovní komunikace je iniciátorem sociálních interakcí v domě. Každý z 50 bytů má sklepní kóji "po ruce" přímo vedle bytu na pavlači. Tato venkovní chodba je hlavním společenským prostorem - vertikální vesnicí, pro obyvatele domu bez potřeby zvláštních investic.

Všech 50 bytových jednotek je vyzdvihnuto nad úroveň 1. NP. což definuje pocit bezpečí pro venkovní poloveřejný život na fasádě domu. Zdvihnutí všech bytů zároveň umožňuje maximální využití výšky zástavby území na 6 podlaží a tím přímé napojení na okolní domy. Uvolněný prostor mezi veřejnou ulicí a polosoukromou zahradou je využíván v podobě společenské místnosti. Na úrovni terénu pod hmotou bytů jsou umístěné parkovací stání, která nezabírají prostor na pozemku a nejsou ani ekonomickou zátěží v podobě budování podzemního parkingu. Prostor pod hmotou bytů je díky volnému parteru a nosné ocelové konstrukci možné v budoucnu transformovat a doplnit tak služby jako jsou květinářství, kadeřník či lékárna.

Konstrukce, materiály, technologie
Dům je navrhnut systémem modulární výstavby z prostorových prefabrikovaných modulů KOMA MODULAR CONSTRUCTION, kdy 90% stavby probíhá ve výrobně a jen 10% přímo na stavbě. Jedná se o nejrychlejší způsob výstavby vůbec. Hlavní výhodou těchto systémových řešení je suchý proces výstavby, díky němuž může uživatel stavbu ihned po dokončení používat. Modulární výstavba je také řádově o 15-30% levnější než domy z tradičních materiálů. Tato úspora nám dovoluje použít kvalitnější materiály a velkorysý projekt zahrady.

Zahrada
Návrh poloveřejného vnitrobloku se dá shrnout do čtyř hlavních funkčních celků.

Funkce odpočinková
Zastíněný parter s velkým množstvím vegetace, klid, jednotlivé plochy jsou nepravidelně vyvýšené - vertikální rozčlenění prostoru. Jsou zde lavičky stíněné korunami stromů, vhodné podmínky pro čtení, povídání. Niky - výklenky nabízí ve vzrostlé zeleni větší soukromí.

Funkce rehabilitační, smyslová
Aktivní pěstitelské činnosti na vyvýšených záhonech přístupných pro seniory i postižené na invalidním vozíčku. Je tu možné pěstovat bylinky, ovoce, zeleninu.

Funkce sociální
V této části zahrady probíhá společenské dění pro celý dům. Různé spektrum využití, například venkovních koncertů, her, cvičení, divadla, letního kina stravování.

Funkce sportovní a rekondiční
Venkovní sportoviště a fitpark pro seniory včetně petanguového hřiště.Penzion pro seniory
autor: CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS, Ing.arch. Ondřej Chybík, Ing.arch. Michal Krištof
autor zahrady: bc. Tomáš Babka, Hana Syrová
vizualizace: miss3.cz
užitková plocha: 3600m²
datum projektu: 2012
Zdroj: KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 29.07.12 19:30
Návštěvnost: 7539 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
gratulace Josef Smola 17.08.12 14:22
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.